به گزارش روابط عمومی دانشگاه:

آخرین وضعیت همه گیری کرونا ویروس در حوزه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

۳۱ خرداد ۱۳۹۹ | ۱۵:۰۵ کد : ۴۵۴۷ اخبار متحرک
تعداد بازدید:۱۷۴۴
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شاهرود در جلسه شورای اداری استان سمنان که در سالن یادگار امام خمینی(ره) استانداری روز شنبه ۳۱ خرداد ماه برگزار شد آخرین وضعیت همه گیری کرونا ویروس در کشور و حوزه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شاهرود را تشریح کردند.
آخرین وضعیت همه گیری کرونا ویروس در حوزه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

آقای دکتر رضاچمن اظهار داشتند: که از ابتدای اسفند ماه ۹۸ تاکنون در جمعیت تحت پوشش این دانشگاه ۶۲۵۱ نفر مبتلای مشکوک، محتمل و قطعی به کرونا داشته ایم که از این تعداد ۱۲۱۰ نفر بستری شده اند و جواب آزمایش ۷۷۰ نفر تاکنون مثبت گزارش شده که ۶۳ نفر با  PCR مثبت فوت نموده اند (با نمونه گیری از همه موارد مرگ قبل و یا حتی بعد از فوت). که متوسط سن این فوت شدگان ۷۴ سال بوده و همچنین ۸۱% آنان بیماری مزمن زمینه ای داشته اند که به ترتیب بیماریهای قلبی عروقی، دیابت، فشار خون، بیماری های مزمن تنفسی و سرطان شایعترین ها بوده اند.
 ریاست دانشگاه علوم پزشکی شاهرود انجام بیش از چهار هزار آزمایش طی این مدت را یادآور شدند.

ایشان با اشاره به وضعیت سفید شهرستان های شاهرود و میامی از نیمه دوم اردیبهشت ماه و حفظ شرایط مهار و کنترل همه گیری تاکنون افزودند: که با وجود شروع طوفانی همه گیری در این منطقه و بعلاوه فراگیر شدن موج جدید و صعودی ابتلا و مرگ در بسیاری از مناطق کشور بحمدالله طی ۴۵روز گذشته موارد بدحال بستری حداقل ممکن بوده و طی این مدت هیچ موردی از مرگ مبتلایان به کرونا در جمعیت تحت پوشش این دانشگاه نداشته ایم که البته حفظ این وضعیت سفید در شرایط کنونی بسیار دشوار است و تلاش مضاعف همگان را می طلبد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با تاکید بر اینکه براساس سناریوهای مختلف ۱۸ تا ۲۴ ماه آینده این مبارزه ادامه دارد، گفتند که باید خستگی ناپذیر در وضعیت آمادگی کامل برای مقابله باشیم و از تجاربی که تاکنون اندوخته ایم بتوانیم نهایت استفاده را در ادامه این کاروزار ببریم.

وی در پایان از انسجام سیاسی و وحدت رویه در سطوح مختلف تصمیم گیری، سیاست گذاری، اجرا و اطلاع رسانی در استان و شهرستان های تابعه تشکر نمودند و خدمات و مراقبت های همکاران خود در دانشگاه علوم پزشکی شاهرود را که منجر به دستاوردها و توفیقات ارزنده شده شایسته بالاترین تحسین و تقدیر دانستند و ضمن سپاسگزاری از آحاد مردم، صدا و سیما و رسانه های مکتوب و مجازی؛ خواستار استمرار بیش از پیش برنامه های آموزش و بازآموزی اصول پیشگیری از ابتلای به کرونا ویروس شدند.

 

کلید واژه ها: جلسه شورای اداری استان سمنان استانداری دکترچمن ریاست دانشگاه علوم پزشکی شاهرود


( ۵ )

نظر شما :