دکترموسوی : درمان دیابت هزینه های زیادی را برای کشور وارد می کند و افزایش این آمار نگران کننده است، باید چاره ای اندیشیده شود.

دکترموسوی : درمان دیابت هزینه های زیادی را برای کشور وارد می کند و افزایش این آمار نگران کننده است، باید چاره ای اندیشیده شود.

۰۷ اسفند ۱۳۹۵ | ۰۸:۰۰ کد : ۴۶ اخبار متحرک
تعداد بازدید:۲۷۵۱
مراسم افتتاحیه چهاردهمین همایش دانشجویی دانش و تندرستی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با حضور نماینده شهرستانهای شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی ، رییس دانشگاه ومعاونین، اعضای هیأت علمی، مربیان و دانشجویان رشته های مختلف در روز شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵ در سالن همایش پور سینا دانشکده پزشکی برگزار گردید. دکترموسوی : درمان دیابت هزینه های زیادی را برای کشور وارد می کند و افزایش این آمار نگران کننده است، باید چاره ای اندیشیده شود.
دکترموسوی : درمان دیابت هزینه های زیادی را برای کشور وارد می کند و افزایش این آمار نگران کننده است، باید چاره ای اندیشیده شود.

مراسم افتتاحیه چهاردهمین همایش دانشجویی دانش و تندرستی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با حضور نماینده شهرستانهای شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی ،رییس دانشگاه ومعاونین ،اعضای هیأت علمی ،مربیان ودانشجویان رشته های مختلف در روز شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵ در سالن همایش پور سینا دانشکده پزشکی برگزار گردید.

دکتر سید عباس موسوی رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود ضمن تسلیت ایام فاطمیه بیان داشت :برگزاری چنین همایشی با تاریخچه ۱۴ ساله در این دانشگاه های بیانگر این نکته است که درسایه تعلیم و ارشاد اساتید می توانیم دانشجویانی پژوهنده و پرسشگر به ویژه در عرصه بهداشت ،درمان و علوم پزشکی تربیت کنیم..

رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود د با اشاره به این که تربیت دانشجوی خلاق از اهداف اصلی دانشگاه به شمار می رود افزود :دوران دانشجویی ، بهترین دوران پرورش خلاقیت است و دانشجویان باید دراین دوران با تحقیقاتی که انجام می دهند ، خلاقیت های خود را پرورش داده و به منصه ظهور برسانند.

دکترموسوی با بیان اینکه امروزه در سطح دنیاچهار نوع دانشگاه است، ادامه داد: دانشگاه های نسل اول و دوم بیشتر آموزش محور و دانشگاه های نسل سوم و چهارم علاوه بر آموزش و پژوهش محور بودن، کارآفرین هم هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود تفکر نقاد را لازمه تحقیقات خواند و افزود: با تفکر خلاق و توان علمی میتوان محصول جدیدکشف کرد.

وی گفت: گاهی برخی که ظاهرا از چهره های علمی نیز هستند، برای برخی تحقیقات خود ادعاهایی مطرح کرده و برای آن تبلیغات سنگینی راه می اندازند که ممکن است میلیاردها تومان از پول مردم خرج آن شود در حالی که ممکن است هنوز درستی یا نادرستی آن ادعا ثابت نشده باشد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود  به موضوع دیابت و مشکلات ناشی از آن که موضوع این همایش است هم پرداخت و گفت: براساس آمار سال ۹۰ حدود هفت درصد افراد با مشکل دیابت مواجه بودند اما براساس آمار سال ۹۵این میزان به ۹ درصد افزایش یافته است.

دکترموسوی با بیان اینکه درمان دیابت هزینه های زیادی را برای کشور وارد می کند ، گفت: افزایش این آمار نگران کننده است ، باید چاره ای اندیشیده شود

رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود  با تشکر از برگزار کنندگان ونیزشرکت کنندگان در این همایش که شامل دانشجویان و استادانی از دیگر دانشگاه های کشور می باشد افزود : پذیرش ۴۹ مقاله از۱۳۲ مقاله دریافتی که ۱۷ عدد به بصورت سخنرانی و ۳۲ عدد به صورت پوستر با ۱۳ داور دانشجو و ۲۵ داور عضو هیات علمی بیانگر استقبال خول از این رخداد علمی دانشجویی می باشد.


( ۲ )

نظر شما :