به گزارش مدیریت روابط عمومی دانشگاه:

جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات بحران استانداری و ستاد استانی مقابله با کرونا برگزار شد

۲۹ شهریور ۱۳۹۹ | ۱۵:۲۵ کد : ۵۰۳۳ اخبار متحرک
تعداد بازدید:۱۳۱۲
دکتر رضا چمن، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شاهرود در جلسه ستاد پیشگیری ،هماهنگی و فرماندهی عملیات بحران و ستاد استانی مقابله با کرونا ویروس امروز ۲۹ شهریور ماه سال جاری که در سالن مدیریت بحران استانداری برگزار شد بیان داشت :در دو هفته اخیر خوشبختانه در حوزه تحت پوشش این دانشگاه وضعیت متفاوت تری از دیگر نقاط کشور و استان از نظر ابتلا به کرونا ویروس را شاهدیم و روند نسبتا نزولی بستری شدگان را داریم.
جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات بحران استانداری و ستاد استانی مقابله با کرونا برگزار شد

دکتر چمن افزود :انتظار داریم که مشارکت خیرین و سازمان‌های مردم نهاد برای مقابله با کرونا ویروس همانند ماه‌های گذشته افزایش و استمرار یابد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شاهرود بیان داشت :همکاری خوب مجموعه استانداری، فرمانداران،صدا سیما،سازمان تبلیغات و ائمه جمعه و جماعات و هیئت های مذهبی در برگزاری سالم مراسم عزاداری محرم را داشتیم و البته باید منتظر بمانیم تا در این هفته و هفته آینده آمارهای ابتلا به کرونا ویروس در شاهرود و میامی چگونه خواهد شد.

وی گفت :در مجموع همکاری مردم، رسانه ها و نهادهای دولتی و غیردولتی در شرق استان برای مقابله با کرونا ویروس مطلوب است‌.

دکتر چمن ادامه داد :از ابتدای دوره همه گیری تاکنون هفت هزار و ۵۵۷ بیمار مشکوک به کرونا به مراکز درمانی ما مراجعه داشته اند که یک هزار و ۷۸۷ نفر از آنها بستری شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شاهرود اظهار داشت:تا امروز بیش از شش هزار و ۴۰۰ نمونه آزمایشگاهی تهیه شده و یک هزار ۶۶۷ نفر مثبت بوده اند.

وی خاطر نشان کرد :اکنون ۴۶ نفر در بیمارستان امام حسین (ع) شاهرود با تشخیص ابتلای به کرونا بستری هستند.

دکتر چمن تاکید نمود :سیاست تبلیغی و فرهنگی برای هشدار شیوع کرونا ویروس و همچنین آنفلوانزا و رعایت دستورالعمل های بهداشتی با جدیت دنبال شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شاهرود گفت :چند پروژه تحقیقاتی به جهت تعیین وضعیت مواجهه و سطح ایمنی در شرق استان در دست اجراست.

دکتر چمن تصریح نمود:اکنون شرایط شهرستان شاهرود براساس رنگ بندی نارنجی و وضعیت شهرستان میامی زرد می باشد و مطابق معمول پایان هر هفته مجددا شرایط ارزیابی و نتیجه اعلام می گردد.


نظر شما :