به گزارش مدیریت روابط عمومی دانشگاه:

کسب موفقیتی ارزشمند در یکی از رتبه بندی های بین المللی توسط دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

۲۳ آذر ۱۳۹۹ | ۱۰:۱۴ کد : ۵۴۵۴ اخبار متحرک
تعداد بازدید:۱۷۲۱
به گزارش مدیریت روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود؛ با حضور ۵۶ دانشگاه ایرانی در یک رتبه‌بندی جهانی (رتبه‌بندی دانشگاه‌ها بر پایه عملکرد علمی یا یورَپ:(URAP)در سال ۲۰۲۱-۲۰۲۰) ؛ نام ۲ دانشگاه از شاهرود (دانشگاه علوم پزشکی شاهرود و دانشگاه صنعتی شاهرود) در این رتبه بندی به چشم می‌خورد.
کسب موفقیتی ارزشمند در یکی از رتبه بندی های بین المللی توسط دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

دکتر محمدحسن امامیان معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه با تبریک هفته پژوهش، ازحمایت های همه جانبه رئیس دانشگاه و همکاری های مثال زدنی معاونت ها، مدیران و کارکنان و بخصوص همکاران معاونت تحقیقات و فناوری، همچنین تلاش های پنهان و آشکار همه همکاران و پژوهشگران دانشگاه که در ۱۰ ماه گذشته همگام با مدافعان سلامت در موضوع کووید-۱۹ تلاش می کنند، تقدیر نمود.

دکتر امامیان اظهار داشت :که دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، تنها دانشگاه غیر مرکز استان در این فهرست است و تنها ۱۶ دانشگاه علوم پزشکی سراسرکشور در این فهرست قرار دارند و نام دانشگاه های علوم پزشکی معروفی چون گیلان، گلستان، یزد، زنجان، زاهدان، ارومیه، همدان و خیلی از استان های دیگر وجود ندارد.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شاهرود گفت: این افتخار با حضور ۱۵۷ عضو هیات علمی، در ۴ دانشکده و ۸ مرکز تحقیقات اتفاق افتاده است. شمار مقاله‌ها، شمار استنادها، مجموع کل انتشارات، بهره‌وری علمی، تأثیر پژوهشی، و همکاری جهانی؛ ۶ سنجه کلیدی نظام «یورپ» برای ارزیابی مؤسسه‌های آموزش عالی و حجم فعالیت های علمی، متناسب با تعداد اعضای هیات علمی هر دانشگاه است و در این ارزیابی بعضی از دانشگاه هایی که رتبه بالاتری از ما دارند و خیلی از دانشگاه هایی که در این رتبه بندی حضور ندارند، بسیار قدیمی تر از ما هستند و چندین برابر ما عضو هیات علمی و دانشجو و دستیار و .... دارند.

وی افزود: یقینا با ادامه این مسیر و تلاش های همه پژوهشگران و فناوران دانشگاه، و نیز توسعه همکاری های علمی با داشگاه صنعتی شاهرود، وضعیت بهتری را در سال های آینده خواهیم داشت.

لازم به ذکر است: که «یورَپ» از نظام‌های رتبه‌بندی جهانی است که مؤسسه‌های جهان ‌تراز را شناسایی و جایگاه آنها را در برابر یکدیگر ارزیابی می‌کند.

اطلاعات بیشتر در خصوص این موسسه از این لینک قابل دریافت است.

https://www.urapcenter.org/Rankings/2020-2021/World_Ranking_2020-2021
 

کلید واژه ها: رتبه بندی های بین المللی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود موفقیتی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شاهرود


( ۳ )

نظر شما :