آخرین جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا

۳۰ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۸:۵۷ کد : ۵۹۷۱ اخبار تصویری اخبار متحرک
تعداد بازدید:۱۱۱۱
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با اشاره به بستری ۵۶ نفر در بیمارستان به علت ابتلا به کرونا از فوت ۲۴۹ نفر و ابتلای تاکنون ۷۸۱۸ نفر به کرونا در شرق استان سمنان خبر داد.
آخرین جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا


به گزارش مدیریت روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود،  دکتر رضا چمن رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود،  در آخرین جلسه ستاد مقابله با کرونا استان سمنان با اشاره به حوزه جمعیتی این دانشگاه در شرق استان، اظهار کرد: تاکنون بیش از ۱۶۳۰۰ مراجعه به مراکز درمانی با شک ابتلا به کرونا و بیش از ۲۷۰۰۰ تست پی سی آر کرونا انجام شده است.
وی افزود: تعداد ۴۲۳۳ نفر در بخش‌های خاص کرونا بستری شده اند که تقریبا ۳۰% از آن‌ها در بخش‌های مراقبت ویژه بستری شده و تاکنون تعداد ۷۸۱۸ نفر مورد مثبت قطعی و تعداد ۲۴۹ مورد مرگ پی سی آر مثبت ثبت شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود گفت: در حال حاضر تعداد ۵۶ نفر بستری هستند که از این تعداد ۴۴ نفر در بخش‌های جنرال و تعداد ۱۲ نفر در بخش‌های ویژه هستند.
وی به اجرای طرح شهید سلیمانی نیز اشاره کرد و افزود: ۱۶۰۰ نفر در قالب ۱۶۰ تیم عملیاتی مشغول فعالیت در سه حیطه حمایتی، نظارتی و مراقبتی هستند.
چمن تصریح کرد: آزمایشگاه تشخیص مولکولی کرونا ویروس دانشگاه را توسعه و تجهیز نموده ایم و اخیرا یک دستگاه جدید (Real time) با هزینه بالغ بر یک میلیارد تومان خریداری شده است.
وی با اشاره به اینکه به لحاظ سطح خطر شهرستان میامی با رنگ آبی، ثبات خود را حفظ کرده و شهرستان شاهرود رو به بهبود و در وضعیت زرد است، به استراتژی مقابله با کرونا پرداخت و گفت: کاهش تراکم و بار مواجهه، کاهش زمان مواجهه و حفاظت فردی (استفاده از ماسک، واکسیناسیون و فاصله فیزیکی و...) از راه‌های مقابله با کرونا است.

کلید واژه ها: آخرین جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا دکتر رضا چمن ریاست دانشگاه علوم پزشکی شاهرود


( ۱ )

نظر شما :