به گزارش مدیریت روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

آخرین اقدامات معاونت غذا و دارو دانشگاه طی نوروز ۱۴۰۰

۱۵ فروردین ۱۴۰۰ | ۱۱:۳۸ کد : ۶۰۲۰ اخبار تصویری اخبار متحرک
تعداد بازدید:۱۸۳
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی شاهرود از آخرین اقدامات این معاونت طی نوروز ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: با آغاز اجرای طرح ستاد نوروزی از ۱۵ اسفندماه ۹۹تا ۱۵ فروردین و همزمانی با شیوع بیماری کرونا ویروس ، تشدید نظارت و بازرسی از اماکن دارویی و تولیدات مواد غذایی در دستور کار این معاونت قرار گرفت.
آخرین اقدامات معاونت غذا و دارو دانشگاه طی نوروز ۱۴۰۰

دکتر سولماز میرزامحمدی افزود: این طرح با تشکیل تیم های نظارتی شامل بازرسی از داروخانه های  خصوصی و دولتی، بازرسی از مراکز تولید مواد غذایی، فروشگاه‌های عرضه لوازم آرایشی و بهداشتی٬ عطاری ها و همچنین کشیک آزمایشگاه مواد غذایی و آرایشی که توسط بازرسان بهداشتی و نظارتی بر مواد غذایی انجام می شود، اجرا شد.

وی اظهار داشت: از ابتدای اجرای ستاد نوروزی از مراکز دارویی (خصوصی و دولتی) ۱۰ مورد بازدید از داروخانه ها صورت گرفته که در هیچ یک از مراکز دارویی مشکل دارویی مشاهده نگردید.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی شاهرود بیان کرد: ۴۰ مورد بازدید از واحدهای تولید مواد غذایی و مراکز عرضه لوازم آرایشی  بهداشتی صورت گرفته  که ۳۲ مورد از واحدهای تولید مواد غذایی و ۸ مورد از عرضه کنندگان لوازم آرایشی و بهداشتی بوده است و همچنین از عطاری ها و مراکز عرضه گیاهان دارویی ۸ مورد بازدید بعمل آمد.

وی افزود: در طول این مدت ۱۳۰ نمونه ارسال شده به آزمایشگاه کنترل مواد غذایی از طرف معاونت بهداشتی دانشگاه  و اداره نظارت بر مواد غذایی نیز مورد کنترل قرار گرفته است و تعداد ۳۸۰ آزمون بر روی نمونه ها انجام شده است.

کلید واژه ها: اجرای طرح ستاد نوروزی اماکن دارویی و تولیدات مواد غذایی معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی شاهرود


( ۲ )

نظر شما :