رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود:

روند صعودی نگران کننده ابتلا به ویروس کرونا در شهرستان های شاهرود و میامی

۲۳ فروردین ۱۴۰۰ | ۲۲:۵۲ کد : ۶۰۸۱ اخبار تصویری اخبار متحرک
تعداد بازدید:۱۲۸۶
دکتر رضا چمن شامگاه سه‌شنبه با بیان اینکه شاهد روند صعودی نگران کننده ابتلا به ویروس کرونا در شهرستان های شاهرود و میامی مشابه سایر نقاط دیگر کشور هستیم، افزود: طی ۴۸ ساعت گذشته پاسخ آزمایش ۲۲۴ مورد جدید قطعی ابتلا مثبت اعلام شد.
روند صعودی نگران کننده ابتلا به ویروس کرونا در شهرستان های شاهرود و میامی

رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود گفت: تعداد ۱۹۸ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان امام حسین(ع) شاهرود بستری هستند که از این تعداد ۲۸ بیمار بدحال در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان قرار دارند.

وی با اشاره به اینکه در ۲۴ ساعت گذشته شمار مراجعه مبتلایان به علایم مشکوک در زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی شاهرود افزایش یافت، اظهار داشت: طی این بازه زمانی ۳۲۴ بیمار با علایم مشکوک به مراکز درمانی و اورژانس بیمارستان های این شهرستان مراجعه کردند. 

دکتر چمن با بیان اینکه این روند فزاینده و مراجعات رو به ازدیاد کارکنان حوزه بهداشت  و درمان را برای ساماندهی امور و خدمت رسانی در شرایط بسیار پراسترس و دشوار قرار داده است، ادامه داد: در ۲۴ ساعت اخیر ۴۲ بیمار در بخش های مختص به بیماران کرونایی بیمارستان امام حسین(ع) شاهرود بستری شدند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود از همراهی تمامی دستگاه های اجرایی، نظارتی و عامه مردم قدردانی کرد و گفت: در این شرایط سخت و طاقت فرسا انتظار این است که ۲ هفته همه مردم سخت گیرانه، با جدیت و قاطعیت تمامی محدودیت ها را رعایت کنند تا بتوانیم با سرعت بهتر و بیشتری از این شرایط فوق بحرانی عبور کنیم.

به گفته وی، باید با رعایت هر چه بیشتر شیوه نامه های بهداشتی آهنگ رو به رشد نگران کننده کند شود تا بتوانیم با آسیب، ابتلا و تلفات کمتری این موج سهمگین را مدیریت کنیم.


( ۲ )

نظر شما :