به گزارش مدیریت روابط عمومی دانشگاه:

روند رو به افزایش تعداد مبتلایان در هفته اخیر

۲۶ فروردین ۱۴۰۰ | ۱۱:۲۱ کد : ۶۰۹۳ اخبار تصویری اخبار متحرک
تعداد بازدید:۱۳۵۶
رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود روند رو به افزایش تعداد مبتلایان در هفته اخیر را بسیار نگران کننده خواند و تصریح کرد: طی ۱۴ ماه گذشته کمتر روند صعودی به این شکل چشمگیر را شاهد بودیم.
روند رو به افزایش تعداد مبتلایان در هفته اخیر

رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود گفت: پاسخ ۲۱۹ نمونه آزمایشگاهی ابتلا به ویروس کرونا طی ۴۸ ساعت گذشته در شهرستان های شاهرود و میامی مثبت شد.

دکتررضا چمن شامگاه پنجشنبه با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۹۰ بیمار با علایم مشکوک به مراکز درمانی و اورژانس مراجعه کردند، افزود: از این تعداد مراجعه کننده ۳۷ تن در بیمارستان امام حسین(ع) شاهرود بستری شدند.

دکتر چمن از استمرار روند مراجعه، مثبت شدن موارد نمونه آزمایشگاهی و افزایش بستری شدگان خبر داد و اظهار داشت: در حال حاضر ۱۹۲ بیمار کووید۱۹ در بخش های مختص به بیماران کرونایی بستری هستند و از این تعداد ۳۰ بیمار با حال بد در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان امام حسین(ع) شاهرود تحت درمان قرار دارند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود ادامه داد: بر اساس روند افزایشی کرونا در هفته گذشته، اگر بخواهیم رنگ بندی ها را مورد بازبینی قرار دهیم احتمال یک سطح بالاتر یعنی خاکستری یا سیاه برای شهرستان شاهرود وجود دارد.

وی ابراز امیدواری کرد که با رعایت هر چه بهتر و مشارکت هر چه بیشتر مردم، کسبه و مسوولان شهرستان در هفته آینده شرایط تثبیت شود و در ادامه روند شیوع کرونا هر چه سریعتر به سیر نزولی تغییر کند.


( ۴ )

نظر شما :