معاون درمان دانشگاه خبر داد:

انجام ۴۳۱ مورد دیالیز ثابت و مهمان در تعطیلات نوروزی ۱۴۰۰

۳۰ فروردین ۱۴۰۰ | ۱۳:۵۹ کد : ۶۱۱۰ اخبار تصویری اخبار متحرک
تعداد بازدید:۱۱۲۴
به گزارش مدیریت روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود:معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شاهرود از انجام نزدیک به ۴۳۱مورد دیالیز برای بیماران ثابت ومهمان در ایام تعطیلات نوروز سال ۱۴۰۰ خبر داد.
انجام ۴۳۱ مورد  دیالیز ثابت و مهمان در تعطیلات نوروزی ۱۴۰۰

ٖمعاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شاهرود افزود: تعداد ۴۳۱ مورد دیالیز در بیمارستان های امام حسین(ع) شاهرود و امام رضا (ع) میامی خدمات دیالیز بهره مند شدند که از این تعداد۶۹ بیمار ثابت  و ۳ بیمار مهمان خدمت دریافت نمودند.

وی اظهارداشت : ۶۹  بیمار دیالیزی تحت پوشش مرکز دیالیز دانشگاه علوم پزشکی شاهرود هستند و خدمات دریافت می کنند
دکتر شیبانی افزود : بیماران همودیالیز به صورت مکرر و طبق معمول به مدت دست کم چهار ساعت دیالیز می شوند، همچنین بیمارانی که به دلایل مختلف پزشکی دچار نارسایی حاد کلیه می شوند و یا بیماران همودیالیز که به دلیل عوارض شدید بستری می شوند، نیاز به انجام دیالیز مکرر دارند که با تلاش و پیگیری پزشکان و کارکنان در طول تعطیلات نوروزی در بخش دیالیز، ارائه خدمات به بیماران مزمن نارسایی کلیوی همانند قبل صورت پذیرفته است .
 دکتر شیبانی با اشاره به این مطلب که مرکز همودیالیز رضویان هلال احمر ۴۰۸ مورد  و بیمارستان خاتم الانبیاء دانشگاه آزاد شاهرود ۶۹ مورد در این مدت دیالیز انجام شده گفت: در مرکز همودیالیز رضویان هلال احمر ۶۶ بیمار ثابت و ۹ بیمار مهمان و بیمارستان خاتم الانبیاء دانشگاه آزاد شاهرود ۱۴ بیمار ثابت و۳ بیمار مهمان خدمت دریافت نمودند.

 


نظر شما :