به گزارش مدیریت روابط عمومی دانشگاه

روند ابتلای مردم شاهرود و میامی به کرونا در حد بالا ثابت ماند

۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۱۸:۱۹ کد : ۶۱۳۷ اخبار تصویری اخبار متحرک
تعداد بازدید:۲۹۷
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود گفت: روند ابتلا و بستری بیماران کرونایی در هفته سوم و چهارم فروردین ماه در سطح بالا ثابت مانده است.
روند ابتلای مردم شاهرود و میامی به کرونا در حد بالا ثابت ماند

دکترضا چمن ، با بیان اینکه روند ابتلاء و بستری بیماران کرونایی در هفته سوم و چهارم فروردین ماه در سطح بالا ثابت ماند، بیان کرد: خوشبختانه شتاب همه‌گیری فزاینده نیست و ما نگران وضع موجود در خصوص بیماران کرونایی هستیم.

وی با بیان اینکه در روزهای اخیر به صورت متوسط روزی ۱۲۰ بیمار در شهرها تابعه دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با تست مثبت قطعی کرونا پذیرش می‌شوند، تاکید کرد: روند کرونا در ابتدای فروردین ماه شرایط معقولی داشت اما یکباره از هفته سوم فروردین ماه اوج گرفت و به حد غیرقابل انتظاری رسید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با بیان اینکه اکنون این میزان ثابت مانده است، گفت: سطح خطر کرونایی شهرستان‌های شاهرود و میامی هم اکنون به صورت جدی در وضعیت قرمز است و باید تمام پروتکل‌های بهداشتی این حوزه رعایت شوند.

دکتر چمن با بیان اینکه بیش از ۱۵۰ بیمار کرونایی در بیمارستان امام حسین (ع) شاهرود بستری هستند که یک پنجم آنها نیاز به مراقبت ویژه دارند.

وی با بیان اینکه رعایت پروتکل‌ها، محدودیت‌ها و همچنین برنامه واکسیناسیون سه عاملی هستند که می‌توانند شیوع ویروس را کاهش دهند، ابراز داشت: در روزهای پایانی فروردین و همچنین نخستین روز اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ تقریباً دو هزار و ۱۷۰ نفر دوز واکسن را در شهرهای تابعه دانشگاه علوم پزشکی شاهرود و میامی دریافت کردند.


( ۱ )

نظر شما :