ابراز نگرانی رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود از شیوع ویروس کرونای هندی

۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۲۳:۳۸ کد : ۶۱۵۶ اخبار تصویری اخبار متحرک
تعداد بازدید:۳۴۹
دکتر چمن از شیوع ویروس کرونای هندی ابراز نگرانی کرد و افزود: سه موج قبلی شیوع کرونا از نمونه ووهان چینی و موج اخیر که هم اکنون با آن درگیر هستیم بیشتر ناشی از نمونه انگلیسی است که باید هر چه زودتر از این موج عبور کنیم تا شرایط برای مقابله احتمالی با نمونه ویروس کرونای هندی آماده شود.
ابراز نگرانی رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود از شیوع ویروس کرونای هندی

رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود گفت: پاسخ ۱۱۲ نمونه آزمایشگاهی کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته، در زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شاهرود مثبت اعلام شد.

دکتررضا چمن شامگاه یکشنبه با بیان اینکه اکنون روند ابتلا به ویروس کرونا در شهرستان های شاهرود و میامی ثابت مانده است، افزود:  ۳۶ بیمار مبتلا به ویروس کرونا پس از بهبودی ، در ۲۴  ساعت گذشته از بیمارستان امام حسین(ع) شاهرود مرخص شدند. 

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۸۹ بیمار کووید۱۹ در شاهرود بستری هستند، اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته ۳۵ تن در بخش های مختص به بیماران کرونایی بستری شدند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود ادامه داد: باید راهکارهای پیشگیرانه در برابر شیوع ویروس کرونای هندی در کشور در دستور کار قرار گیرد. 

به گفته وی، تحقیقات در خصوص اثر بخشی واکسن های موجود در دنیا و اینکه اگر کسی بیماری های قبلی را گرفته آیا در مقابل نمونه ویروس جدید هندی مقاوم خواهد بود، در دست بررسی است.


( ۵ )

نظر شما :