به گزارش مدیریت روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

شروع طرح واکسیناسیون گروه هدف، سالمندان بالای ۸۰ سال

۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۲۳:۳۳ کد : ۶۱۷۴ اخبار تصویری اخبار متحرک
تعداد بازدید:۱۹۴
رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با اشاره به اینکه از دیروز علاوه بر گروه های خاص و جانبازان، واکسیناسیون گروه هدف سالمندان بالای ۸۰ سال نیز آغاز شد، افزود: در زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شاهرود چهار هزار سالمند بالای ۸۰ سال وجود دارد که از این تعداد تاکنون ۵۰۰ تن در مقابل ویروس کرونا واکسینه شدند.
شروع طرح واکسیناسیون گروه هدف، سالمندان بالای ۸۰ سال

دکتر چمن گفت: ۸۸ نمونه آزمایشگاهی مبتلا به ویروس کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته مثبت شد که از این تعداد ۳۳ تن بستری شدند.

دکتر رضا چمن شامگاه پنجشنبه با بیان اینکه در حال حاضر ۱۷۶ بیمار کووید۱۹ در بخش های مختص به بیماران کرونایی در شاهرود بستری هستند، افزود: روند ابتلا به ویروس کرونا در شهرستان های شاهرود و میامی شیب ملایم نزولی و تثبیت شده دارد.

وی با بیان اینکه تاکنون ۱۵۰ تن از جانبازان ۵۰ تا ۷۰ درصد در مقابل ویروس کرونا واکسینه شدند، تصریح کرد: برنامه واکسیناسیون در شهرستان های شاهرود و میامی مشابه با سایر نقاط استان و کشور در حوزه تحت پوشش این دانشگاه استمرار دارد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود ادامه داد: واکسن های مقابله با ویروس کرونا به تدریج در کشور توزیع می‌شود و در اختیار دانشگاه های علوم پزشکی قرار می گیرد و با توجه به این امر واکسیناسیون گروه های بعدی به نوبت استمرار خواهد داشت.

وی، از تغییر وضعیت کرونایی شهرستان میامی از قرمز به نارنجی خبر داد و اظهار داشت: بر اساس تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا، برگزاری آیین شب های قدر در مناطق با وضعیت قرمز و نارنجی فقط به مدت ۲ ساعت در فضای باز امکان پذیر است.

دکتر چمن تاکید کرد: رعایت شیوه نامه های بهداشتی از جمله فاصله فیزیکی بیش از ۱.۵ متر و استفاده از ماسک در آیین شب های قدر ضروری است.


( ۲ )

نظر شما :