به گزارش مدیریت روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

سیر نزولی مبتلایان کرونا در زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۲۲:۳۳ کد : ۶۲۵۳ اخبار تصویری اخبار متحرک
تعداد بازدید:۹۲۹
دکتر رضا چمن شامگاه پنجشنبه با بیان اینکه هم اکنون سیر ملایم رو به کاهش ابتلا، مراجعه و بستری مبتلایان کرونا در زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شاهرود را شاهد هستیم، افزود: همچنان چرخه انتقال ویروس در شهرستان های شاهرود و میامی فعال اما نسبت به هفته های گذشته این سیر نزولی رو به کاهش است.
سیر نزولی مبتلایان کرونا در زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود گفت: پاسخ ۲۸ مورد نمونه آزمایشگاهی ابتلا به ویروس کرونا در شهرستان های شاهرود و میامی طی ۲۴ ساعت گذشته مثبت شد.

وی با بیان اینکه هم اکنون ۸۷ بیمار کووید۱۹ در بیمارستان امام حسین(ع) شاهرود بستری هستند، تصریح کرد: از این تعداد ۲۸ تن در بخش مراقبت های ویژه تحت مراقبت و درمان قرار دارند.

دکتر چمن توصیه کرد: همچنان که در برخی مقاطع و برنامه ها مردم خیلی خوب همراهی و همکاری داشتند از جمله در برگزاری مجالس شب های قدر به شایستگی و با رعایت شیوه نامه های بهداشتی انجام شد، انتظار می رود این حساسیت، رعایت و دقت کماکان حفظ شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود به بهبود نسبی اوضاع اشاره کرد و گفت: همچنان ویروس فعال است و افرادی که ناقل و بیمار هستند در جامعه تحت پوشش این دانشگاه وجود دارند و خطر ابتلا نیز وجود دارد.

وی با بیان اینکه امکان ابتلا به نمونه های جدید ویروس در شرق استان سمنان نیز وجود دارد، افزود: مردم باید همچنان هوشمندانه، مسوولانه و با دقت رعایت اصول پیشگیری را در دستور کار داشته باشند.

دکتر چمن با اشاره به اینکه ۱۱ هزار دوز واکسن مقابله با کرونا دریافتی این دانشگاه جهت تزریق به گروه های هدف استفاده شده است، اظهارداشت: تاکنون ۹۰ درصد معادل چهار هزار و ۵۰۰ تن از گروه سالمندان بالای ۸۰ سال شهرستان های شاهرود و میامی واکسینه شده اند.

به گفته وی، اوایل هفته آینده توزیع سراسری واکسن در کشور انجام خواهد شد و ادامه واکسیناسیون در جمعیت سالمندان و سایر گروه های سنی از سرگرفته می شود.


( ۱ )

نظر شما :