به گزارش مدیریت روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

تاکنون ۱۹ هزار و ۵۰۰ دوز واکسن کرونا تحویل این دانشگاه شد

۰۲ خرداد ۱۴۰۰ | ۲۳:۳۰ کد : ۶۲۹۸ اخبار تصویری اخبار متحرک
تعداد بازدید:۲۹۰
رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود گفت: تاکنون ۱۹ هزار و ۵۰۰ دوز واکسن کرونا تحویل این دانشگاه شد که از این تعداد تا ظهر امروز (یکشنبه) ۱۳ هزار و ۴۰۰ دوز در شاهرود و میامی به گروه های هدف تزریق شد.
تاکنون ۱۹ هزار و ۵۰۰ دوز واکسن کرونا تحویل این دانشگاه شد

دکتر رضا چمن شامگاه یکشنبه با بیان اینکه از روز گذشته واکسیناسیون افراد بالای ۷۰ سال در زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شاهرود آغاز شد، افزود: طی این بازه زمانی تعداد هفت هزار تن از جمعیت بالای ۷۰ سال شهرستان های شاهرود و میامی واکسن دریافت کردند

وی با اشاره به اینکه انجام واکسیناسیون در حوزه تحت پوشش با برنامه ریزی مناسب در حال اجرا است، تصریح کرد: با توجه به توزیع مناسب واکسن در سراسر کشور، این دانشگاه شرایط واکسیناسیون را در تمامی مراکز تجمیعی، بهداشت و درمان مناطق شهری و روستایی فراهم کرده است.

دکترچمن، جمعیت افراد بالای ۷۰ سال در شرق استان سمنان را ۱۶ تا ۱۷ هزار تن برآورد کرد و اظهار داشت: اطلاعات ۱۵ هزار تن از افراد بالای ۷۰ سال در سامانه سیب ثبت شده و برای این افراد پرونده الکترونیک سلامت تشکیل شده است.

به گفته وی، تاکنون ۱۵ درصد از افراد بالای ۷۰ سال ساکن در شهرهای بزرگ از جمله شاهرود اطلاعات خود را در سامانه سیب ثبت نکرده اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با بیان اینکه در شبانه روز گذشته ۲۸ مورد جدید از مبتلایان به ویروس کرونا در شرق استان سمنان شناسایی شدند، ابراز داشت: در حال حاضر تعداد ۸۰ تن در بخش های مختص به بیماران کرونایی در بیمارستان امام حسین(ع) شاهرود بستری، تحت مراقبت و معالجه هستند.


( ۱ )

نظر شما :