به گزارش مدیریت روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

تاکنون اطلاعات ۱۵ هزار تن از افراد بالای ۷۰ سال در سامانه سیب ثبت شده است

۰۴ خرداد ۱۴۰۰ | ۲۰:۵۶ کد : ۶۳۰۹ اخبار تصویری اخبار متحرک
تعداد بازدید:۲۴۳
دکتر چمن شامگاه سه شنبه با بیان اینکه حدود ۹ هزار تن از جمعیت بالای ۷۰ سال زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شاهرود واکسن کرونا مرحله نخست را تزریق کردند، ابراز داشت: جمعیت افراد بالای ۷۰ سال در شرق استان سمنان ۱۶ تا ۱۷ هزار تن برآورد می شود که اطلاعات ۱۵ هزار تن از این افراد در سامانه سیب ثبت شده و برای این افراد پرونده الکترونیک سلامت تشکیل شده است.
تاکنون اطلاعات ۱۵ هزار تن از افراد بالای ۷۰ سال در سامانه سیب ثبت شده است

رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود گفت: ۸۰ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در شرق استان سمنان بستری هستند که از این تعداد ۲۰ تن در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان و مراقبت قرار دارند.

دکتر چمن با بیان اینکه چرخه انتقال ویروس کرونا همچنان فعال است، افزود: اگر چه موج همه گیری تا حدود زیادی پایین آمده اما شناسایی موارد جدید نشان دهنده فعال بودن چرخه انتقال ویروس است.

وی از شناسایی ۲۹ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در شهرستان های شاهرود و میامی طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و اظهار داشت: از این تعداد هفت تن در بخش های اختصاص یافته به بیماران کرونایی بیمارستان امام حسین(ع) شاهرود بستری شدند.

به گفته وی، تاکنون ۱۵ درصد از افراد بالای ۷۰ سال ساکن در شهرهای بزرگ از جمله شاهرود اطلاعات خود را در سامانه سیب ثبت و یا به روز رسانی نکرده اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با بیان اینکه هنوز تا تکمیل واکسیناسیون کامل این گروه فاصله داریم، افزود: برنامه عملیاتی واکسیناسیون در سطح شهرستان با نظم و تلاش همکاران و همکاری مردم ادامه خواهد داشت.

 

( ۱ )

نظر شما :