به گزارش مدیریت روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

۱۱ هزار دوز واکسن به افراد بالای ۷۰ سال در شرق استان سمنان تزریق شد

۰۹ خرداد ۱۴۰۰ | ۲۳:۴۱ کد : ۶۳۶۰ اخبار تصویری اخبار متحرک
تعداد بازدید:۱۰۶۰
رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود گفت: تاکنون ۱۱ هزار دوز واکسن کرونا در مرحله نخست به افراد بالای ۷۰ سال در شهرستان های شاهرود و میامی در شرق استان سمنان تزریق شد.
۱۱ هزار دوز واکسن به افراد بالای ۷۰ سال در شرق استان سمنان تزریق شد

دکتررضا چمن شامگاه یکشنبه با بیان اینکه در جمعیت تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شاهرود تعداد ۱۶ هزار تن افراد بالای ۷۰ سال برآورد می شود، افزود: از آغاز واکسیناسیون این گروه تاکنون حدود ۷۰ درصد معادل ۱۱ هزار تن دست‌کم یک دوز واکسن را دریافت کردند.

وی از تزریق ۱۸ هزار واکسن از آغاز واکسیناسیون تاکنون برای گروه های هدف در شهرستان های شاهرود و میامی خبر داد و تصریح کرد: به لحاظ شرایط همه گیری و سطح خطر همچنان شهرستان شاهرود در وضعیت نارنجی و شهرستان میامی در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

دکترچمن با بیان اینکه در شبانه روز گذشته پاسخ ۲۰ مورد نمونه آزمایشگاهی ابتلا به ویروس کرونا در زیر مجموعه این دانشگاه مثبت اعلام شد، اظهار داشت: از این تعداد هشت تن در بخش های اختصاص یافته به بیماران کرونایی بستری شدند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود ادامه داد: در حال حاضر تعداد ۷۶ بیمار کووید۱۹ در بیمارستان امام حسین(ع) شاهرود بستری و تحت درمان و مراقبت قرار دارند.

وی به موضوع تبلیغات انتخاباتی شوراهای اسلامی شهر و روستا و ریاست جمهوری اشاره کرد و گفت: مصوبات خوبی از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا به ستادهای انتخاباتی ابلاغ شده و انتظار می رود همگان همراهی و رعایت شیوه نامه های بهداشتی را در دستور کار داشته باشند تا دچار شیوع مجدد و موج جدیدی نشویم.


نظر شما :