به گزارش مدیریت روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

شاهرود و میامی در محاصره شهرهای قرمز کرونایی است

۲۰ تیر ۱۴۰۰ | ۲۱:۵۷ کد : ۶۶۵۷ اخبار تصویری اخبار متحرک
تعداد بازدید:۱۴۰۴
رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود گفت: شهرستان های شاهرود و میامی با گسترش مناطق پرخطر و قرمز کروناییِ همجوار در محاصره قرار گرفته است
شاهرود  و میامی در محاصره شهرهای قرمز کرونایی است

دکتررضا چمن شامگاه یکشنبه با بیان اینکه در شهرستان شاهرود مشابه سایر مناطق کشور شاهد شیب صعودی آمار ابتلا به ویروس کرونا هستیم، افزود: با گسترش مناطق پرخطر در همجواری این شهرستان حلقه محاصره تنگ تر شده است که با توجه به این امر باید مردم مراودات خود را با این مناطق کمتر کنند.

وی با بیان اینکه تلاش طاقت فرسای مدافعان سلامت با توجه به شرایط موجود تشدید شده است، تصریح کرد: کارکنان بهداشت و درمان همچون ۱۷ ماه گذشته با تمام توان در تامین نیروی انسانی، دارو، تجهیزات و امکانات تشخیص و درمانی تلاش می کنند تا با کمبودی مواجه نشویم.

دکترچمن، از مردم خواست در این شرایط از هرگونه عادی انگاری پرهیز و اصول پیشگیری را جدی و حیاتی تلقی کنند و همچنان شست و شوی مکرر دست ها، رعایت فاصله فیزیکی، پرهیز از هرگونه دورهمی و تجمع به ویژه در فضاهای بسته، استفاده از ماسک و به کارگیری تهویه مناسب در فضاهای سربسته را در دستور کار قرار دهند.

 رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود ادامه داد: بر اساس تصمیماتی که امروز در ستاد ملی کرونا گرفته شد روزهای آینده وضعیت توزیع واکسن بهتر خواهد شد.

وی از مراجعه ۱۶۰ بیمار با علایم مشکوک در ۲۴ ساعت گذشته به مراکز درمانی و اورژانس شهرستان های شاهرود و میامی خبر داد و اظهار داشت: طی شبانه روز گذشته ۴۸ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در شرق استان سمنان شناسایی شدند.

دکتر چمن با بیان اینکه در این بازه زمانی ۲۱ بیمار کووید۱۹ در بیمارستان امام حسین(ع) شاهرود بستری شدند، ابراز داشت: در حال حاضر ۹۵ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در بخش های اختصاص یافته به این بیماری بستری هستند.


( ۲ )

نظر شما :