به گزارش مدیریت روابط عمومی دانشگاه

بازدید مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شاهرود از مراکز خدمات جامع سلامت بخش کالپوش شهرستان میامی

۲۴ تیر ۱۴۰۰ | ۲۳:۴۵ کد : ۶۶۷۸ اخبار متحرک
تعداد بازدید:۹۹۰
آنچه دربازید مسئول نهاد مقام معظم رهبری دردانشگاه علوم پزشکی شاهرود از بخش کالپوش شهرستان میامی صورت گرفت:حضور در مراکزخدمات جامع سلامت حسین آباد کالپوش، نام نیک ونردین و دیدار با امام جمعه کالپوش بود
بازدید مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شاهرود از مراکز خدمات جامع سلامت بخش کالپوش شهرستان میامی

 گزارش مدیریت روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود حجت الاسلام محمدعلی شیخ الاسلامی مسئول نهاد مقام معظم رهبری دردانشگاه علوم پزشکی شاهرود در بازدید دو روزه از بخش کالپوش شهرستان میامی با حضور در مرکزخدمات جامع سلامت شبانه روزی حسین آبادکالپوش و مراکز خدمات جامع سلامت روستایی نام نیک و نردین با حجت الاسلام اسماعیل بهرامی امام جمعه کالپوش نیز دیدار و گفتگو نمودند.

مسئول نهاد مقام معظم رهبری دردانشگاه علوم پزشکی شاهرود در این دیدار ضمن تقدیر از حجت الاسلام بهرامی و نگاه سلامت نگر و ارتباط مناسب ایشان با مرکز بهداشتی و درمانی حسین آباد کالپوش و دوری این مرکز با شاهرود خواستار همکاری بیشتر و استفاده از ظرفیت ایشان در برگزاری کارگاه های آموزشی و ارائه مباحث اخلاقی و حقوقی با موضوع کاهش طلاق شدند.

دربازدید دو روزه مسئول دفترنهاد مقام معظم رهبری دردانشگاه علوم پزشکی شاهرود از مراکزخدمات جامع سلامت حسین آباد کالپوش، نام نیک و نردین که طی روزهای یکشنبه و دوشنبه ۲۰ و۲۱ تیرماه با همراهی دکترجاوید دبیرهم اندیشی اساتید و رییس دانشکده بهداشت و مهندس یوسفی معاون اجرایی معاونت بهداشتی صورت گرفت حجت الاسلام شیخ الاسلامی ضمن ابلاغ سلام ریاست و اعضای هیات رییسه دانشگاه درجریان وضعیت بهداشتی،خدمات سلامت و نیازمندی های منطقه ، از جمله محل اسکان پزشکان ، پروژه های عمرانی نیمه تمام و  همچنین پیشنهادات و درخواست ها و گلایه های کارکنان قرارگرفت. 

حجت الاسلام شیخ الاسلامی در نشست با کارکنان ضمن ابراز خرسندی از توفیق حضور در جمع آنان و عذر خواهی بدلیل تاخیر دیدارها که بواسطه کرونا پیش آمد،  با اشاره بر نقطه نظرات و مسائل مطرح شده اظهار داشت؛ افتخار می کنیم عزیزان در فضایی قرار گرفته اند که آن چه می خواهند را به راحتی مطرح می کنند و مسلماً اگر خواسته های شما تامین شود راندمان کاری تان افزایش می یابد و ثمره رضایتمندی شما عاید مردم خواد شد.
 ایشان در ادامه افزود؛ بنده با این مطالبی که خدمتتان عرض خواهم کرد نمی خواهم مشکلات شما را کنار بزنم و یا توجیه کنم، وظیفه همه ما بر طرف کردن مشکلات شما است ولی باید بدانیم ماهیت دنیا همواره این چنین است که مشکلات باید باشد و اگر این نوع از مشکلاتی که بیان کردید بر طرف شود که باید بشود مشکلات دیگری رخ نشان خواهد داد، ولی مشکلات و سختی ها چهره دیگر هم دارد ، اینکه باعث می شود دل به دنیا نبندیم و یا با عجز و ناتوانی در برابر آن و دست نیاز در مقابل آن خدای بی نیاز، که دستش به وسعت جهان هستی است  موجب قرب و نزدیکی به خداوند خواهد شد و یا رسیدن به عالم ملکوت.
 این سختی های عالم ملک، که تنها خدا می داند چقدر نعمت عظیمی است در عالم ملکوت که نصیب بنده مومن میشود و آرزو می کرد که ایکاش در دنیا بیشتر بر خوردار از این نوع بلاها می شدم تا در اخرت بیشتر متنعم به نعمت می شدم ، پس این قبیل از مشکلات و امثال ان باعث می شود که ما کمترمجذوب دنیا شویم و بیشتر متوجه معامله با خداوند باشیم و عمل ما بیشتر از اخلاص بر خورد دار شود .

ایشان در ادامه افزودند ؛ عزیزان؛ بدانیم  که خداوند هیچگاه خودش را بدهکار بندگان نمی کند پاداش کارها و بازخورد تحمل سختی درهمین دنیا نصیب  افراد می شود ، چنان چه خداوند متعال اجر امام حسین(ع) و تحمل سختی  و شدائد آنچنانی را تنها به آخرت واگذار نکرد  بلکه نام نیک آن سرور و اقداماتی که برای رهایی انسان ها انجام داده بود را در تاریخ و دربین تمامی اقوام و ملل مختلف جاودانه ساخت.
   حجت الاسلام شیخ الاسلامی با تاکید بر استفاده از نعمت جوانی و توفیق خدمت در عرصه سلامت بیان داشت : جوانی زمان اوج قدرت و توانایی است و این هم می گذرد پس زمان را از دست ندهید که متضرر خواهید شد و افسوس و حسرت آن را خواهید خورد. 
یکی از نام های روز قیامت «یوم الحسرت» است. همه کسانی که در روز قیامت به محضر ربوبی خواهند رسید حسرت خواهند خورد. بدکرداران برای بدکرداری شان ، نیک کرداران برای کمی نیک کرداری شان ، در حالی که می توانستند آورده خودشان را بیشتر کنند، پس فرصت خدمت بیشتر به مردم را از دست ندهید . 

مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با اشاره به شیوع بیماری کرونا و انتشاراین ویروس منحوس اظهار داشت:با وجود مشکلات متعدد ناشی از بیماری کرونا شیوع این ویروس منحوس از یک زاویه اتفاق خوبی بود چرا که می توان تمام توجهات به حوزه سلامت را دید و نقش گسترده این نهاد عظیم در جامعه را مشاهده کرد امروز نخبگان جامعه و مسئولین می بینند حضور نهاد سلامت تنها محدود به سلامت جسم نیست بلکه مهمتر از سلامت جسم سلامت معنوی افراد جامعه است و به همین دلیل فعالیت نهاد سلامت در دیگر عرصه ها شروع شده و دارد وسعت پیدا می کند . برگزاری کارگاه های مقابله با طلاق و یا ازدواج آسان و ایجاد کانون های مشاوره در تربیت فرزند و دیگر فعالیت ها به همین مناسبت است. 
این توجهات نخبگان و مردم به نهاد سلامت به واسطه کرونا بیشتر شده است، پس باید همت را بیشتر کنیم هم در باز نگری وظایف جدید و هم ایجاد ساختار پاسخگو و بالا بردن توان علمی و عملی مجوعه ی خدمت رسان را.

ایشان در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به اثرگذاری درمان اظهارداشت: طبابت تنها در نسخه نویسی نیست بلکه طبابت شما به مجموعه عمل کرد کادر درمانی بر می گردد و این مجموعه یک نسخه درمانگر را تجویز می کند . بخشی از اثر گذاری درمان مربوط به اطمینان سازی است پس اگر کاری انجام دهیم که سلب اعتماد شود بخشی از درمان قطعا مهمل گذاشته ایم و باید جبران شود، پس در رفتار و گفتار وپوشش باید مراقبت کرد و به فرهنگ مردم و باورهای مردم احترام گذاشت و این عوامل اعتماد ساز هستند و اعتماد در درمان بسیار نقش آفرینی دارد.

حجت الاسلام شیخ الاسلامی درپایان با اشاره به اهمیت حضور در محل و دیدار با کارکنان بیان داشت: مهمتر از رفع برخی مشکلات ساختمانی و تاسیساتی و امثال آن، ما نیاز به حضور هستیم و نیازمند به گفتگو داریم .
آنچه که در گفتگوی چهره به چهره  حاصل می شود در تماس تلفنی حاصل نمی گردد.گاهاَ نگاه بهتر از کلمات حرف می زند و معنی را می رساند و این حضور یافتن و زیارت کردن عزیزان و تشکر از زحمات آنان از ضروریات است.
این آمدنها برای این باشد که ببینیم چه کاری می توانیم کنیم که دغدغه ها شما کمتر شود . این بازدیدها باید برای تفقد وگوش دادن و دست گیری باشد و نه خدای نکرده مچ گیری و ...
در ارزیابی ها باید دقت کرد ، نمی توان به راحتی قضاوت کرد باید بیش از آنکه نگاه بالا دستی و دستی برتر داشته باشیم و بر کار کرد دیگران، قضاوت کننده ، باید نگاهی مهربانانه و متشکرانه نسبت به دوستان داشته باشد.بدانیم که این دوستان صد ها کیلومتر دورتر از شهر، در میان روستاها و شهر های کوچک و کم برخوردار، زندگی می کنند و در ابتداء راه درمان  هستند این عزیزان فشارهای زیادی را دارند تحمل  می کنند پس باید مراقب برخورد ها  بود و پدرانه رفتار کرد و فرصت داد.

شیخ الاسلام در انتهای نشست صمیمانه باکارکنان و در راستای هم افزایی بیشتر گفت ؛بدانید بیشتر از بالا دستی ها در  تاثیر گذاری و آرامش بخشی ، حضور خود شماها است، پس در کنار یکدیگر باشید به یک دیگر کمک کنید، محبت بین خودتان را افزایش دهید تا از سختی کار بکاهید و خدمت رسانی و رضایت مندی مردمی را افزایش دهید. 

ایشان در خاتمه قول داد که خواسته های این عزیزان را به مسئولان برسانند و انشاءالله حسب مقدورات حل و فصل نمایند.


نظر شما :