در کارگروه آموزشی سمنها(سازمانهای مردم¬نهاد) مطرح شد :

سازمانهای مردم نهاد نیازمند سیاستگذاری ،برنامه ریزی و مدیریت برای تحقق اهداف خود می باشند

۱۶ دی ۱۳۹۶ | ۰۸:۳۳ کد : ۶۸۸ اخبار متحرک
تعداد بازدید:۳۰۴۳
جلسه کارگروه آموزشی سمنها باحضور دکتر باباخانی قائم مقام رئیس دانشگاه در امورمشارکتهای مردمی اعضای هیئت علمی و متخصصین و صاحب نظران این حوزه روز دوشنبه مورخ ۱۱دی ماه جاری توسط دبیرخانه مشارکتهای اجتماعی دفتر ریاست دانشگاه برگزار گردید.
سازمانهای مردم نهاد نیازمند سیاستگذاری ،برنامه ریزی و مدیریت برای تحقق  اهداف خود می باشند

دکتر باباخانی با تاکید به این اصل که سیاستگذاری، برنامه ریزی و مدیریت نقش بسیار مهمی در کار سازمانهای مردم نهاد دارد بیان داشت چنانچه این اصل ماهرانه و درست انجام شود می‌تواند بسیاری از مشکلات را از میان بردارد و اثر بخشی و کار این سازمان را تا حد زیادی افزایش دهد.

وی با توجه به نقش و اهمیت سازمانهای مردم ­نهاد ( سمنها) در جامعه، توانمند سازی این سازمانها جهت ایفای نقش مثبت و توسعه محورشان ضروری دانست و گفت: هدف عمده ی تشکیل سازمانهای مردم نهاد ( سمنها) ، کاهش تصدی گری دولت و افزایش مشارکت های مردمی و کار با مردم برای مردم دانست.

در این نشست یک روزه رییس امورمشارکتهای مردمی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با توجه به متفاوت بودن ماهیت و بعضا نوع خدمات ارائه شده توسط سمنها خواستار برنامه های آموزشی دردو بخش عمومی و تخصصی گردید تا مباحثی همچون مبانی علمی مدیریت ، مدیریت مالی ، جذب کمکهای  مردمی، بازاریابی اجتماعی و....  مدنظر قرار گیرد

در این جلسه ضمن بررسی و مرور کلی وضعیت سمنهای فعال حوزه سلامت شهرستان شاهرود و گزارش مختصری از بازدیدهای صورت گرفته از سمنها و گزارش کوتاهی از نیازهای آموزشی این سازمانها در خصوص نحوه برگزاری برنامه های آموزشی مورد توجه  قرار گرفت. ضمناً براساس نظر متخصصین و همچنین درخواست مدیریت سمنها برنامه هایی برای افراد تحت پوشش هر سمن متناسب با نیاز فردی و یا خانوادگی آنان نیز در برنامه ریزی­ها لحاظ گردد.

 

کلید واژه ها: سازمانهای مردم نهاد جلسه کارگروه آموزشی سمنها نیازمند سیاستگذاری ،برنامه ریزی و مدیریت


( ۲ )

نظر شما :