رییس علوم پزشکی شاهرود:

اولویت بندی گروه‌های هدف تزریق واکسن در سطح ملی تعیین می‌شود

۳۱ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۵:۴۸ کد : ۶۹۶۰ اخبار تصویری اخبار متحرک
تعداد بازدید:۱۰۸۲
به گزارش مدیریت روابط عمومی دانشگاه، رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود گفت: اولویت بندی گروه های هدف تزریق واکسن در سطح ملی تعیین می شود و دانشگاه های علوم پزشکی نقشی در این زمینه ندارند.
اولویت بندی گروه‌های هدف تزریق واکسن در سطح ملی تعیین می‌شود

دکتر رضا چمن شامگاه یکشنبه با بیان اینکه طی چند روز گذشته ابتلا به ویروس کرونا در شهرستان های شاهرود و میامی روند صعودی با سرعت ثابت را داشته است افزود: دستگاه های اجرایی، سازمان ها و نهادها از هرگونه مکاتبه، مراجعه و مطالبه تزریق واکسن از دانشگاه علوم پزشکی و حوزه بهداشت و درمان پرهیز کنند چرا که دانشگاه های علوم پزشکی در سطح ملی برای اجرای واکسیناسیون سیاست گذاری شده اند.

وی با بیان اینکه تاکنون ۸۱ هزار دُز واکسن در شرق استان سمنان برای گروه های هدف تزریق شده است، تصریح کرد: متولیان هر رسته شغلی چنانچه می خواهند در اولویت گروه های هدف قرار گیرند باید توسط سازمان مرکزی و وزارتخانه های مربوطه با ستاد ملی کرونا پیگیری و رایزنی کنند.

دکتر چمن با اشاره به اینکه هم اکنون گروه های هدف شغلی و سنی بی شماری در اولویت واکسیناسیون قرار دارند، اظهار داشت: توزیع واکسن در سطح کشور متناسب با اعلام و ابلاغ این آمار نیست و این امر همکاران ما را با چالش اساسی مواجه کرده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته ۵۳ بیمار کووید۱۹ در بخش های اختصاص یافته بیماران کرونایی بستری شدند، ابراز داشت: در شبانه روز گذشته پاسخ ۱۶۰ نمونه آزمایشگاهی در شهرستان های شاهرود و میامی مثبت اعلام شد.


( ۴ )

نظر شما :