به گزارش مدیریت روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

راه‌اندازی دومین مرکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در شاهرود

دومین مرکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در شاهرود به منظور افزایش سرعت روند واکسیناسیون راه اندازی شد.
۲۶ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۳:۱۵ کد : ۶۹۹۲ اخبار متحرک
تعداد بازدید:۱۲۳۵
دومین مرکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در شاهرود به منظور افزایش سرعت روند واکسیناسیون با حضور دکتر رضا چمن رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، سرهنگ محمد خوش‌قدم فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان شاهرود، دکتر احسان بینش معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود و جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی شهرستان روز سه شنبه ۲۶ مرداد ماه سال جاری در سالن بحران شهرداری شاهرود به نام شهدای سلامت نامگذاری شده است راه اندازی شد.
راه‌اندازی دومین مرکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در شاهرود

دکتر رضا چمن با بیان اینکه توزیع واکسن در کشور به نسبت جمعیت هدف است، ابراز داشت: تاکنون در زیر مجموعه این دانشگاه با جمعیت حدود ۲۸۵ هزار نفر، افزون بر ۷۵ هزار واکسن دُز اول و دوم به گروه های هدف تزریق شده است که در مقایسه با آمار کشوری که تا به امروز بیش از ۲۰ میلیون دُز با جمعیت ۸۵ میلیونی تزریق شده، وضعیت شهرستان شاهرود از متوسط کشوری بهتر است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اذعان کرد: با راه اندازی این مرکز ظرفیت واکسیناسیون در شاهرود تا سه هزار دز افزایش یافت که این مرکز در دو شیفت صبح و عصر خدمات واکسیناسیون را به گروه‌های هدف فراخوان شده ارائه می‌کند.

دکتر چمن یکی از مهمترین مشکلات واکسیناسیون را مراجعه غیرضروری شهروندان به مراکز خواند و گفت: برخی از مردم با وجود دریافت پیامک و تعیین ساعت مراجعه، ساعت ها زودتر به مراکز واکسیناسیون رجوع می کنند که این امر موجب ایجاد صف و مشکلات دیگر می شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود گفت: با راه اندازی این مرکز، بیش از یکهزار و ۵۰۰ فرهنگی این شهر در مرکز تجمیعی واکسیناسیون ویژه فرهنگیان دُز اول واکسن کرونا را دریافت خواهندکرد.

دکتر احسان بینش بیان داشت :مراکز تجمیعی واکسیناسیون در شهرهای شاهرود، بسطام، میامی و بیارجمند برای تزریق واکسن گروه هدف، معلمان و کارکنان آموزش و پرورش همزمان با دهه ولایت از روز گذشته فعال شده اند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با بیان اینکه هدف از واکسیناسیون این گروه شغلی، برگزاری کلاس ها در سال جدید تحصیلی به شکل نیمه حضوری است، افزود: در شهرستان شاهرود بیش از سه هزار فرهنگی مشمول دریافت واکسن کرونا هستند که با هماهنگی های انجام شده تمامی آنها تا پایان هفته دُز اول واکسن کرونا را دریافت می کنند.

وی افزود: زمانبندی تزریق واکسن به صورت مدرسه ای انجام می شود، تصریح کرد: هر روز تعدادی از مدارس طبق برنامه زمانبندی نیم ساعته فراخوان می شوند.

این متخصص بیماری های عفونی دانشگاه اظهار داشت: دریافت کنندگان واکسن پس از تزریق در صورت تب از قرص استامینوفن ساده استفاده کنند و بیشتر مایعات مصرف کنند و همچنان رعایت شیوه نامه های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک را در دستور کار قرار دهند.  

ایشان تصریح کرد : سایر افراد متقاضی دریافت واکسن‌، ابتدا باید در سامانه واکسیناسیون به آدرس salamat.gov.ir ثبت نام و سپس براساس مکان و زمان تعیین شده به مرکز تزریق واکسن انتخابی مراجعه کنند.

دکتر بینش از عموم مردم خواست برای کمک به کادر درمان، پروتکل‌های بهداشتی را جدی بگیرند و رعایت کنند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان شاهرود در مراسم راه اندازی دومین مرکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در شاهرود اظهار کرد: در راستای کمک به کادر درمان و مقابله با این ویروس منحوس، تعداد ۲۰ نیروی بسیجی و دو پرستار و دو پزشک در امر واکسیناسیون گروه‌های هدف فعالیت می‌کنند.

سرهنگ محمد خوش‌قدم ادامه داد: در این مرکز ۴ غرفه ارائه خدمات که شامل دو غرفه طرح واکسیناسیون ،یک غرفه خدمات پزشکی و یک غرفه پذیرش، هر روز هفته صبح‌ها از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۳ و عصرها از ساعت ۱۶ تا ۲۰ فعال می باشد و شهروندان می‌توانند پس از دریافت نوبت و پیامک از سامانه نوبت دهی واکسیناسیون به این مرکز مراجعه و تزریق واکسن را انجام دهند.

وی با تأکید بر همراهی بسیج و سپاه با کادر بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در راستای مقابله با کرونا، گفت: در مدت شیوع کرونا، تمام ظرفیت‌های بسیج و سپاه در خدمت این دانشگاه است و در قالب قرارگاه شهید سلیمانی هماهنگی خوبی در این شهرستان در راستای خدمت به مردم در مقابله با کرونا انجام شد.

گفتنی است دومین مرکز واکسیناسیون کرونا در شرق استان سمنان هم‌اکنون در راستای تزریق واکسن به اساتید،فرهنگیان، رانندگان تاکسی، خبرنگاران،کارکنان شرکت واحد اتوبوس رانی شهرداری، هلال احمر و مسئولین بهداشت حرفه ای کارنجات تولیدی خدمت‌رسانی می‌کند.

کلید واژه ها: راه اندازی واکسیناسیون کرونا دومین دکتر رضا چمن دانشگاه علوم پزشکی شاهرود توزیع واکسن شهدای سلامت


( ۴ )

نظر شما :