به گزارش مدیریت روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

برگزاری مراسم گرامیداشت روز بهورز به صورت مجازی

۲۰ شهریور ۱۴۰۰ | ۱۱:۴۳ کد : ۷۰۹۱ اخبار متحرک
تعداد بازدید:۱۷۴
مراسم گرامیداشت روز بهورز با حضور دکتر بینش معاون بهداشتی دانشگاه ،یوسفی،دکتر قدسی پور معاونین فنی و اجرایی این معاونت ، مرضیه رضائی مدیر مرکز آموزش بهورزی و بهورزان منتخب دانشگاهی در سالن شماره یک معاونت بهداشتی به صورت مجازی برگزارشد.
برگزاری مراسم گرامیداشت روز بهورز به صورت مجازی

 معاون بهداشتی دانشگاه ضمن تبریک روز بهورز،به اهمیت جایگاه و نقش بهورزان در ارتقاء بهداشت و سلامت جامعه به‌خصوص در مناطق محروم اشاره نمود.

دکتر بینش با بیان این مطلب که روز دوازدهم شهریور ماه، مصادف با افتتاح اولین خانه بهداشت درسراسر کشور است بعنوان " روز بهورز " نامگذاری شده است جا دارد از خدمات بهورزان که  به عنوان پیشگامان عرصه سلامت است تقدیر و تشکر نماییم.

مدیر مرکز آموزش بهورزی دانشگاه افزود: اگر امروز شبکه گسترده بهداشتی به‌ویژه در روستاها و مناطق دور افتاده ایران ، در بالاترین سطوح سازمان جهانی بهداشت، مورد تقدیر قرار می‌گیرد، به یقین حاصل تلاش و زحمت عزیزان بهورزمی باشد.

مرضیه رضائی تصریح نمود: در مجموعه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شاهرود ۱۰۲بهورز شامل ۴۷نفر آقا و ۵۵ نفر خانم در سطح خانه‌های بهداشت که محیطی‌ترین سطح ارائه خدمات بهداشتی در روستاها می‌باشد به ارائه خدمات می‌پردازند و در حال حاضر دوره بیستم آموزش بهورزان (دیپلم و فوق دیپلم )در مرکز آموزش بهورزی در حال برگزاری است .

وی خاطرنشان کرد: در زمان شیوع اپیدمی کرونا، بهورزان در شناسایی و بیماریابی، ارجاع بیماران و نکات پیشگیری و واکسیناسیون خدمات ارزشمندی را به مردم ارائه داده‌اند.

رضایی افزود: سرکشی و بازدید مستمر از محیط‌ها و اماکن، ارائه مراقبت برای مادران باردار، واکسیناسیون، شناسایی بیماری‌های واگیر و غیرواگیر، بهداشت مدارس، بهداشت دهان و دندان، ارائه خدمات در منزل و... از جمله اقدامات بهورزان می‌باشد.                                                             

مدیر مرکز آموزش بهورزی دانشگاه ضمن پخش نمایش یک نماهنگ از فعالیت‌های بهورزان تحت پوشش دانشگاه ،گزارشی از فعالیت های مرکز آموزش بهورزی و باز آموزی برنامه های سلامت ارائه نمود.

گفتنی است در این مراسم از ۱۰ بهورز نمونه درون دانشگاهی و همچنین یک مربی و بهورز نمونه کشوری با اهدای لوح تقدیر و جوایزی به رسم یادبود از زحمات آن ها تقدیر و تشکر گردید.

 

 

کلید واژه ها: روز بهورز گرامیداشت مرضیه رضائی دکتر احسان بینش دانشگاه علوم پزشکی شاهرود


( ۱ )

نظر شما :