به گزارش مدیریت روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود : عبور شاهرود از وضعیت قرمز

۲۶ شهریور ۱۴۰۰ | ۲۰:۴۸ کد : ۷۱۴۴ اخبار تصویری اخبار متحرک
تعداد بازدید:۷۹۷
رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود گفت: شاهرود به عنوان آخرین شهرستان استان سمنان از وضعیت قرمز کرونایی در خیز پنجم عبور کرد و هم اکنون در وضعیت نارنجی قرار دارد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود : عبور شاهرود از وضعیت قرمز

دکتررضا چمن شامگاه جمعه به رسانه ها افزود: با وجود آن که در موج پنجم شهرستان شاهرود با تاخیر به وضعیت قرمز کرونایی رسیده بود اما با سیر نزولی موارد ابتلا در هفته اخیر، از امشب در وضعیت نارنجی قرار گرفته است. 

وی وضعیت شهرستان میامی را زرد کرونایی اعلام کرد و اظهار داشت: تا ظهر امروز ۲۶ شهریورماه افزون بر ۱۴۵هزار دُز واکسن در شهرستان های شاهرود و میامی به جامعه هدف تزریق شد.

دکترچمن با بیان اینکه حدود ۴۷ درصد جمعیت بالای ۱۸ سال دست‌کم یک دُز واکسن دریافت کردند، ابراز داشت: واکسیناسیون جمعیت دانشجویان با شتاب بالایی ادامه دارد و در صورت استمرار توزیع مناسب واکسن و روند رو به کاهش بیماران کووید۱۹ آرامش نسبی به جامعه بازخواهد گشت.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود به روند رو به کاهش آمار مبتلایان به ویروس کرونا در شرق استان سمنان اشاره کرد و گفت: شهروندان پس از تزریق واکسن همچنان شیوه نامه های بهداشتی و موازین پیشگیری از جمله استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری فیزیکی را در دستور کار خود داشته باشند. 


( ۸ )

نظر شما :