بیش از ۲۴۷ هزار دُز واکسن کرونا در شرق استان سمنان تزریق شد

۲۵ مهر ۱۴۰۰ | ۲۳:۳۷ کد : ۷۳۷۵ اخبار تصویری اخبار متحرک
تعداد بازدید:۹۲۰
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود گفت: ۲۴۷ هزارو ۷۰۰ دُز واکسن کرونا از بهمن ۹۹ تاکنون به گروه‌های هدف در شهرستان‌های شاهرود و میامی استان سمنان تزریق شد.
بیش از  ۲۴۷ هزار دُز واکسن کرونا در شرق استان سمنان تزریق شد

به گزارش مدیریت روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود؛  دکتر احسان بینش معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، روز یکشنبه در نشست هم اندیشی با خبرنگاران، فعالان شبکه های اجتماعی و روابط عمومی دستگاه های اجرایی شهرستان شاهرود در بررسی روند واکسیناسیون عمومی کرونا، افزود: انجام واکسیناسیون در زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی شاهرود از ۲۱ بهمن پارسال آغاز شد و تا ۱۰ شهریور امسال حدود ۸۰ هزار دُز واکسن به جامعه هدف تزریق شد اما با شتابدهی در توزیع واکسن طی ۴۵ روز گذشته، حدود ۱۶۷ هزار دُز واکسن تزریق شد.

وی با بیان اینکه تاکنون ۷۵ درصد از افراد بالای ۱۲ سال این شهرستان دستکم یک دُز واکسن دریافت کردند، تصریح کرد: تا روز گذشته تعداد ۷۹ هزار و ۷۰۰ نفر از جامعه هدف در شهرستان های شاهرود و میامی دُز دوم واکسن را دریافت کردند.

دکتربینش، تزریق واکسن به گروه هدف ۱۲ تا ۱۸ ساله ها یعنی دانش آموزان را از مهمترین اولویت ها خواند و ابراز داشت: در زیر مجموعه این دانشگاه، تعداد ۲۲ هزار و ۱۸۶ دانش آموز تحصیل می‌کنند که تاکنون ۱۵ هزار و ۲۴۰ نفر معادل ۶۹ درصد از آنها دستکم یک دُز واکسن را دریافت کردند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، اظهار داشت: هم اکنون سه مرکز تجمیعی واکسیناسیون در شهر شاهرود فعال هستند که ظرفیت تزریق روزانه یکهزار و ۵۰۰ دُز واکسن را دارند.

وی با بیان اینکه از آغاز همه گیری کرونا تاکنون ۵۶ هزار و ۲۰۰ بیمار با علایم مشکوک به مراکز درمانی شاهرود و میامی مراجعه کردند، افزود: از این تعداد مراجعه کننده نتیجه آزمایش ۲۳ هزار و ۱۰۰ نفر مثبت اعلام شد.

دکتر بینش به فوت یکهزار و ۴۳۷ نفر در استان سمنان براثر ابتلا به ویروس کرونا از آغاز همه گیری تاکنون اشاره کرد، گفت: در شهرستان های شاهرود و میامی در این بازه زمانی ۳۹۰ نفر فوت کردند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، بسیج آموزش و اطلاع رسانی در خصوص لزوم واکسیناسیون همگانی را ضروری خواند و ابراز داشت: پویش «برای هم بمانیم» که به همت کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی شاهرود و خبرنگاران، فعالان شبکه های اجتماعی و روابط عمومی دستگاه های اجرایی شهرستان شاهرود راه اندازی شد، می تواند تاثیر بسزایی در ترغیب افرادی برای تزریق واکسن داشته باشد.


( ۴ )

نظر شما :