به گزارش مدیریت روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

مردم باید رعایت شیوه نامه های بهداشتی و اصول پیشگیری را هم چنان در دستور کار داشته باشند.

۲۹ آبان ۱۴۰۰ | ۱۱:۳۹ کد : ۷۶۳۲ اخبار تصویری اخبار متحرک
تعداد بازدید:۱۴۹۱
دکتر رضا چمن در گفتگو باصدا وسیمای استان سمنان افزود: مردم باید رعایت شیوه نامه های بهداشتی و اصول پیشگیری را هم چنان در دستور کار داشته باشند وکسانی که تاکنون به هر دلیلی واکسن دُز نخست را تزریق نکردند با توجه به وجود هر نوع واکسن در نقاط شهری و روستایی برای تزریق تعجیل کنند تا به ایمنی جمعی دست یابیم.
مردم باید رعایت شیوه نامه های بهداشتی و اصول پیشگیری را هم چنان در دستور کار داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون شهرستان شاهرود در وضعیت نارنجی و شهرستان میامی در وضعیت آبی کرونایی قرار دارند، اظهار داشت: در ۲ هفته گذشته که شهرستان شاهرود در وضعیت قرمز قرار داشت به طور میانگین روزانه ۳۰ بیمار کووید۱۹ در بیمارستان امام حسین(ع) بستری می شدند اما این روند در هفته گذشته به ۱۴ نفر رسید.

دکتر چمن با بیان اینکه در هفته گذشته روزانه ۶۵ تا ۷۰ بیمار کرونایی شناسایی شدند، ابراز داشت: براساس آمار در هفته اخیر روند ابتلا با شیب ملایمی رو به کاهش رفت اما همچنان چرخه انتقال ویروس فعال است لذا مردم باید رعایت شیوه نامه های بهداشتی و اصول پیشگیری را هم چنان در دستور کار داشته باشند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با قدردانی از تلاش های خستگی ناپذیر کادر درمان، بهداشت، بسیج جامعه پزشکی و دهیاران گفت: کسانی که تاکنون واکسن تزریق نکردند برای سلامتی خود، خانواده و جامعه هر چه زودتر اقدام کنند.

وی با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته ۹ بیمار کووید۱۹ در شاهرود بستری شدند، ادامه داد: هم اکنون ۸۵ بیمار کرونایی در بخش های اختصاص یافته به این بیماری در شاهرود بستری هستند.

شهرستان‌های شاهرود و میامی با جمعیتی حدود ۲۶۰ هزار تن و ۵۴ هزار کیلومتر مربع مساحت، گستره زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی شاهرود هستند.

کلید واژه ها: بیمارى کرونا واکسن دکترچمن دانشگاه علوم پزشکی شاهرود


( ۱۰ )

نظر شما :