به گزارش مدیریت روابط عمومی دانشگاه

هشدار رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود نسبت به برگزاری دورهمی شب یلدا

۲۸ آذر ۱۴۰۰ | ۱۳:۰۰ کد : ۷۸۲۲ اخبار متحرک
تعداد بازدید:۷۶۶
دکتر رضا چمن در مصاحبه با خبر۲۰ سیمای استان- شامگاه یکشنبه ۲۶ آذرماه سال جاری با اشاره به نزدیک بودن شب یلدا، از عموم مردم خواست تا با جدی گرفتن توصیه های بهداشتی و عدم از برگزاری دورهمی های شب یلدا، از تلخ نمودن این مناسبت باستانی پرهیز نمایند.
هشدار رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود نسبت به برگزاری دورهمی شب یلدا

 دکتر چمن بیان نمود : گونه قبلی ویروس دلتا همچنان فعال و در حال گردش و انتقال است  و همچنین سوش جدید امیکرون به سرعت رو به گسترش است که در این شرایط  مهمترین نکته  پرهیز از هرگونه  تجمع  و گردهماییآسیب زا و خطر آفرین است.

وی با تاکید بر این موضوع که اگر می خواهیم احترام بزرگترها و سالمندان را داشته باشیم بهترین کار دوری و دوستی است  و بهتر است  که به شکل  مجازی و از راه دور جویای احوال آنها باشیم .

 رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود تصریح نمود: سالمندان وکسانی که بیماری های  زمینه ای دارند کماکان در معرض آسیب جدی تری کرونا هستندو بایستی بیشتر مراقب سلامت آنها باشیم

دکتر چمن افزود: واکسیناسیون در حوزه جمعیت تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شاهرود(بالای دوازده سال) به مرز 93 درصد دوز اول - ۸۸ درصد دوز دوم رسیده و حدود ده هزار نفر از جمعیت  هدف بالای 40 سال نوبت سوم را نیز دریافت نموده اند که یکی از مهمترین کارها مقابله با امواج بعدی همین تسریع وتوسعه پوشش واکسیناسیون است .

 

در مصاحبه با خبر۲۰ سیمای استان- شامگاه یکشنبه  ۲۶ آذرماه سال جاری

کلید واژه ها: دورهمی شب یلدا سالمندان رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود


( ۷ )

نظر شما :