برگزاری جلسه استمرار طرح سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در راستای مقابله با سویه جدید ویروس کرونا -امیکرون

۱۹ دی ۱۴۰۰ | ۱۵:۵۱ کد : ۷۹۶۰ اخبار تصویری اخبار متحرک
تعداد بازدید:۲۴۲
جلسه استمرار طرح سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در راستای مقابله با سویه جدید ویروس کرونا -امیکرون با حضور دکتر شیبانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود و مهندس کارخایی مدیر کل پدافند غیرعامل استانداری سمنان و مهندس خرم معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان شاهرود و روسای دستگاه های اجرایی شهرستان شاهرود و معاونین و مدیران دانشگاه، در روز یکشنبه ۱۹ دی ماه ۱۴۰۰ در سالن مجازی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود برگزار شد.
برگزاری جلسه استمرار طرح سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در راستای مقابله با سویه جدید ویروس کرونا -امیکرون

دکتر شیبانی در جلسه استمرار طرح سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در راستای مقابله با سویه جدید ویروس کرونا -امیکرون گفت: از زحمات تمامی عواملی که در بحث مقابله با بیماری کرونا فعالیت داشته و سلامت جامعه را در اولویت قرار داده اند، تقدیر و تشکر می‌کنم.

 رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود افزود:طرح شهید سلیمانی یکی از اقدامات بسیار خوب و مصادیق همکاری عمیق بین بخشی بود که از زمان شیوع کرونا در کشور صورت گرفت و با توجه به اثربخشی اجرای این طرح در کاهش روند مبتلایان و مرگ بر اثر بیماری، استمرار و ادامه آن مورد تاکید است.

 دکتر شیبانی بیان داشت :قریب به بیش از۲۰ ماه درگیر ویروس منحوس کرونا هستیم و به شکل مختلف این ویروس را تجربه کرده ایم که الحق والانصاف کارنامه شاخص های درمانی ارائه شده در وزارت بهداشت در مجموع از معدل کشوری شرایط مان خیلی بهتر بوده است و این توفیق حاصل و هماهنگی همکاری درون بخشی است.

دکتر شیبانی گفت :کل افراد مشکوک به کرونا تا به حال 66 هزار و 738نفر مراجعه کننده بوده اند که از این تعداد26 هزار و 730 نفر مثبت قطعی داشته ایم وهشت هزار و 867 نفر کسانی بوده اند که با حال عمومی خوب مرخص و خدمت دریافت نموده اند. 

 ایشان افزود :در حوزه بهداشت که مستقیما درگیر اقدامات پیشگیرانه کرونا بودند، 300 هزار تماس تلفنی جهت پیگیری انجام شده است و 44 هزار بازدید بهداشتی صورت پذیرفته که تقریبا 300مورد پلمپ شد .

دکتر شیبانی تصریح کرد:در این دوران همکاران زیادی دچار کرونا شده بودند که می توانم بگویم در یک روز 60 تا 70 نفر از پرستار در استعلاجی بودند ولیکن خدشه ای در خدمات رسانی به مردم نشده است و حتی در حوزه درمان حدود30 درصد تخت icu اضافه کرده ایم.

رییس دانشگاه اظهار نمود :طرح شهید سلیمانی یکی از اقدامات بسیار خوبی بود که از زمان شیوع کرونا در کشور صورت گرفت و با توجه به اثربخشی اجرای این طرح در کاهش روند مبتلایان و مرگ بر اثر بیماری، استمرار و ادامه آن مورد تاکید است.

وی یادآور شد: شرایط کنونی در شهرستان شاهرود و میامی مطلوب است اما با توجه به گزارش ورود سویه جدید «اُمیکرون» به کشور، این وضعیت کاملاً شکننده بوده و هرگونه عادی انگاری و رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی هر لحظه احتمال تغییر را محتمل تری می سازد.

رییس دانشگاه عنوان کرد: به منظور مقابله با بیماری و جلوگیری از سویه جدید «اُمیکرون» در کشور بسیار مهم است نکاتی از قبیل استفاده موثراز دو ماسک، افزایش حداکثری پوشش واکسیناسیون و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی همچون گذشته مورد توجه و اهتمام مردم باشد.

 دکتر شیبانی گفت:با اجرای این طرح و تشکیل تیم‌های مراقبتی، نظارتی، حمایتی و بیماریابی سطح مراجعات به بیمارستان‌ها، تعداد ابتلا و مرگ و میرها کاهش یافته است و جا دارد از ناحیه مقاومت بسیج ، بسیج جامعه پزشکی تقدیر و تشکر می نمایم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گفت :قدردان از خودگذشتگی‌های همکارانم در حوزه های مختلف به خصوص پزشکان وپرستاران  هستیم که در شرایط سخت مواجه با ویروس مهلک کرونا در راستای حفظ سلامت، امنیت و جان مردم از جان مایه گذاشتند و در خط مقدم مشغول فعالیت بودندوبا غیرت و انگیزه، شجاعانه در این راه جنگیدند تا امنیت و سلامت مردم در برابر این بیماری تضمین شود.

کلید واژه ها: جلسه استمرار طرح سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در راستای مقابله سویه جدید ویروس کرونا -امیکرون دکترحسین شیبانی رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود


( ۶ )

نظر شما :