به مدیریت روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

آخرین وضعیت کووید۱۹ در حوزه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

۰۹ بهمن ۱۴۰۰ | ۱۸:۱۶ کد : ۸۱۲۲ اخبار تصویری اخبار متحرک
تعداد بازدید:۶۱۹
دکتر شیبانی در جلسه ستاد استانی مدیریت مقابله با کرونا به ریاست مهندس هاشمی ، استاندار سمنان به صورت ویدئو کنفرانسی برگزار شد از آخرین وضعیت کووید۱۹ در حوزه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شاهرود خبر داد و گفت: درطی هفته گذشته تعداد مراجعان سرپایی مشکوک به کرونا به مراکز بهداشتی درمانی این دانشگاه به طور قابل توجهی افزایش یافته است و از ۳۷۵ مورد به ۵۰۶ رسیده است
آخرین وضعیت کووید۱۹ در حوزه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود افزود : تعداد تست مثبت سرپای از 97 به 214 رسیده است و این درحالی است که تعداد بستری در بخش معمول و ویژه افزایش اندکی داشته است. 

دکتر شیبانی افزود : تعداد تست مثبت بستری 10به 14 و تعداد بستری در   icu از 8 به 9 نفر رسیده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود اظهار نمود :درصد پوشش واکسیناسیون نوبت اول بالای ۱۲ ساله92/7درصد و برای نوبت دوم 84/4 درصد و برای نوبت سوم 25 درصد اصلاح شده به  51/3 درصد است .

وی گفت : در حال حاضر 27 مرکز بهداشتی و درمانی ، پایگاه  و 2 مرکز تجمعیی انجام واکسیناسیون را در شاهرود انجام می دهند که همه این مراکز در تمام ایام هفته بصورت شبانه روزی فعال هستند  و ارائه خدمات می دهند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود تصریح نمود :بیمارستان های دانشگاه علوم‌پزشکی شاهرود با حداکثر  ظرفیت آماده خدمات رسانی می باشند .

رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود بیان داشت : با توجه به احتمال درگیری وسیع  کادر درمان و احتمال کمبود نیرو در پیک بیماری از عموم همشهریان عزیزم تقاضامندم در زدن واکسن به ویژه نوبت سوم ،رعایت اصول حفاظت فردی ،استفاده از وسایل حفاظت فردی به شدت کوشا باشند .

دکتر شیبانی اظهار امیدواری نمود که به لطف خدای متعال و رعایت هموطنان عزیز  پیک ششم را با کمترین آسیب پشت به سر بگذاریم.


( ۱۰ )

نظر شما :