به گزارش مدیریت روابط عمومی دانشگاه

سیر افزایشی تعداد مراجعان مشکوک به اُمیکرون در شرق استان سمنان

۲۹ بهمن ۱۴۰۰ | ۱۹:۴۷ کد : ۸۲۶۹ اخبار تصویری اخبار متحرک
تعداد بازدید:۹۳۷
رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود گفت: سیر افزایشی میزان مراجعان مشکوک به اُمیکرون به مراکز درمانی شاهرود و میامی نشان می‌دهد محدوده زیر پوشش این دانشگاه همچنان در معرض خطر قرار دارد.
سیر افزایشی تعداد مراجعان مشکوک به اُمیکرون در شرق استان سمنان

دکتر حسین شیبانی عصر جمعه در گفتگو با صدا وسیمای استان سمنان اظهار داشت: گرچه در ۲۴ ساعت گذشته شرق استان سمنان به لحاظ تعداد مبتلایان به کرونا شرایط آرام تری را سپری کرد اما این موضوع موقتی است و همچنان با روند افزایشی ابتلا روبه‌رو است.

وی با بیان اینکه محدوده زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی شاهرود هنوز به قله موج ششم نرسیده است، افزود: بخش قابل توجهی از افرادی که به امیکرون مبتلا و بستری می شوند کودکان هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با اشاره به ۲ مورد فوتی افراد بزرگسال در ۴۸ ساعت گذشته در شرق استان سمنان، تأکید کرد: گرچه ممکن است در ظاهر شدت بیماری کم باشد اما درصورت وجود بیماری های زمینه ای، ابتلا به امیکرون می تواند منجر به فوت افراد شود.

دکتر شیبانی با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته از ۸۰ مورد مراجعه سرپایی به مراکز درمانی شاهرود و میامی پنج نفر بستری شدند، اضافه کرد: هم اکنون ۶۷ نفر بستری هستند که از این تعداد ۱۳ نفر در بخش مراقبت های ویژه حضور دارند.

وی درباره میزان پوشش واکسیناسیون در شرق استان سمنان نیز گفت: پوشش واکسن در بین بزرگسالان در نوبت نخست ۹۳.۴ درصد، نوبت دوم ۸۵.۶ درصد و نوبت سوم نیز ۳۵ درصد است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با بیان اینکه انتظار می رود مردم به افزایش سرعت تزریق نوبت سوم واکسن کمک کنند، یادآور شد: تکمیل نوبت های واکسن، استفاده از دستکم ۲ لایه ماسک و پرهیز از دورهمی ها در کاهش ابتلا به این بیماری موثر است.


( ۱۲ )

نظر شما :