همزمان با سراسر کشور صورت گرفت:

آغاز طرح سلامت نوروزی در دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

۱۵ اسفند ۱۳۹۶ | ۱۵:۲۱ کد : ۸۵۳ اخبار متحرک
تعداد بازدید:۲۶۶۷
به گزارش روابط عمومی دانشگاه طرح سلامت نوروزی معاونت بهداشتی با حضور۳۰ بازرس بهداشت محیط در قالب ۷ اکیپ بازرسی سیار باهدف حفظ وارتقای سلامت جامعه ، مسافران و زائران نوروزی، ایمنی آب و مواد غذایی در سطح عرضه،کنترل دخانیات به منظور کاهش و کنترل بیماری های واگیر و غیر واگیر مرتبط با آب و مواد غذایی از امروز به مدت یکماه در حوزه تحت پوشش دانشگاه در شهرستانهای۷ شاهرود و میامی آغاز گردید.
آغاز طرح سلامت نوروزی در دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

  دکتر احسان بینش معاون بهداشت دانشگاه بااشاره به اجرای برنامه سلامت نوروزی گفت :طرح سلامت نوروزی مطابق روال سال‌های گذشته و با ابلاغ برنامه عملیاتی اجرایی از سوی وزارت بهداشت به روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور با هدف حفظ و صیانت از سلامت گردشگران و مسافران ایام تعطیلات سال نو با مشارکت مراکز بهداشت و سایر نهادهای مرتبط برنامه‌ریزی و به مدت یک ماه اجرا می‌شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، با بیان اینکه شهرستانهای شاهرود و میامی یکی ازمسیرهای پرتردد مسافران و زائرین امام رضا(ع) می باشد افزود: نظارت بر اماکن عمومی و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی از اهمیت بیشتری برخورداراست.

وی افزود: در این طرح۳۰ بازرس بهداشت محیط در قالب ۷ اکیپ بازرسی سیار از ساعت ۸ صبح تا ۸ شب در حوزه تحت پوشش شهرستانهای شاهرود و میامی نسبت به بازرسی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی،اماکن پذیرایی بین راهی و اماکن اقامتی که مورد استفاده مسافران نوروزی قرار می گیرد فعالیت خود را از امروز به مدت یک ماه آغازمی کنند.

دکتر بینش به حضور فعال بازرسان و کارشناسان بهداشت محیط با یونیفرم یکسان و تجهیزات پورتابل بازرسی در طی مانور و زمان اجرای برنامه اشاره کرد وافزود: بازرسان در قالب تیم های عملیاتی و نظارتی در تمامی ایام بویژه روزهای تعطیل حضور خواهند داشت.

معاون بهداشتی دانشگاه افزود: در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی افراد می توانند با سامانه شبانه روزی رسیدگی به شکایات وزات بهداشت به شماره تلفن ۱۹۰تماس بگیرند .

کلید واژه ها: آغاز طرح سلامت نوروزی در دانشگاه همزمان با سراسر کشور طرح سلامت نوروزی معاونت بهداشتی حفظ وارتقای سلامت جامعه جامعه


( ۱ )

نظر شما :