در پی درگذشت چشم پزشک نام آور شیراز و از مفاخر چشم پزشکی جهان:

یادداشت دکتر چمن در رثای پروفسور علی اصغر خدادوست

۲۰ اسفند ۱۳۹۶ | ۱۲:۱۸ کد : ۸۷۱ اخبار و رویدادها اخبار متحرک
تعداد بازدید:۳۴۷۳
به گزارش روابط عمومی دانشگاه دکتر رضا چمن رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود طی یادداشتی در رثای پروفسور علی اصغر خدادوست چشم پزشک نام آور شیراز و از مفاخر چشم پزشکی جهان بیشترین دغدغه و تاکید ایشان را " رعایت اخلاق پزشکی" دانست. متن یادداشت دکترچمن به شرح زیر می باشد:
یادداشت دکتر چمن در رثای پروفسور علی اصغر خدادوست

مرگ چنین خواجه نه کاریست خرد...

آخرین فرصت دیدارمن با پروفسورعلی اصغر خدادوست چشم پزشک نام آور شیراز و از مفاخر چشم پزشکی جهان به دو سال پیش ازاین برمی گردد؛ فرصت مغتنمی که همراه بود با بارش باران حکمت و دانش که تشنه کامی ما را برای دیداری دوباره دوچندان کرد. اما دریغ که آن عزیز؛ قالب خاکی سوی خاکی فکند/جان خرد سوی سماوات برد...

آری؛ درآن فرصت ارزشمند و تکرارناشدنی ازهردری سخن گفتیم:ازوضعیت پزشکی ایران واز گذشته و حال پزشکی شیراز.

اولین نکته جالب توجه درآن دیداراین بود که پروفسور خدادوست کاملادرجریان مسائل روز نظام سلامت و دانشگاه های علوم پزشکی قرار داشت و اما نکته جالب تر آنکه در ارزیابی وضع موجود جامعه پزشکی از بین مقوله های گوناگون آموزشی ،مهارتی ،معیشتی و... ایشان بیشترین دغدغه را و بیشترین تاکید را بر"رعایت اخلاق پزشکی" داشتند.

و بدون تردید آن بزرگوار خود الگوی کم نظیری بود از رعایت اخلاق حرفه ای که با خلقی نیکو و چهره ای خندان به انسان ها عشق می ورزید. خداوند روح آن مرد بزرگ را قرین آرامش و رحمت واسعه قرار دهد.

هرگز نمیرد آنکه دلش زنده شد به عشق/ ثبت است برجریده عالم دوام ما

دکتر رضا چمن

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شاهرود

بیستم اسفند ماه 1396

کلید واژه ها: یادداشت رییس دانشگاه در رثای پروفسور خدادوست


نظر شما :