به گزارش مدیریت روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

انعقاد تفاهم نامه همکاری فی مابین دانشگاه علوم پزشکی شاهرود و دانشگاه علوم پزشکی سمنان

۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۱۷:۵۰ کد : ۸۷۵۳ اخبار تصویری اخبار متحرک
تعداد بازدید:۸۸۴
نشست مشترک اعضای هیات رئیسه دانشگاه های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شاهرود و سمنان با حضور روسا، معاونین و اعضای هیئت رئیسه هر دو دانشگاه در خصوص تعامل و همکاری درباره مسائل آموزشی و تحقیقاتی روز یکشنبه ۱۸ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ در سالن مجازی دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود برگزار شد
انعقاد تفاهم نامه همکاری فی مابین دانشگاه علوم پزشکی شاهرود و دانشگاه علوم پزشکی سمنان

این نشست به منظور گسترش همکاری و برقراری تعامل فی مابین و همچنین تعاملات بیشتر بین دو دانشگاه برگزار گردید

 به گزارش مدیریت روابط عمومی دانشگاه، دکتر شیبانی رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در ابتدا ضمن خوش آمدگویی به ریاست و اعضای هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی سمنان، هدف از برگزاری این نشست را بهره مندی هر دو دانشگاه از ظرفیت ها و امکانات آموزشی، فرهنگی ،پژوهشی و زیرساختی یکدیگر عنوان نمود.

 دکتر شیبانی تصریح کرد: دانشگاه های علوم پزشکی شاهرود و سمنان ظرفیت های گسترده ای در مباحث علمی، فرهنگی و پژوهشی و همچنین همکاری در زمینه ارائه خدماتی درمانی و بهداشتی دارند و علاقمندیم سطح همکاری ها و تبادل تجربیات بین دو دانشگاه بیش از پیش گسترش یابد تا با همکاری های متقابل دانشگاه ها نقشی بسزایی در راستای ارتقاء سطح سلامت و توسعه و پیشرفت همه جانبه در استان باشیم.

دکتر شیبانی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری "مدیریت جهادی" را مورد تاکید قرار داد و افزود: باید تمام وقت در خدمت مردم و سازمان خود باشیم و اگر هد‌فمان مشخص باشد، با تکیه به خداوند و پشتکار می توان به اهداف رسید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در این نشست تعامل بین دو دانشگاه را بسیار سازنده و تاثیرگذار دانست و گفت: باید این فرصت را امانتی برای خدمت بدانیم تا بتوان با همفکری و تعامل مشکلات و نیازهای منطقه را جامه عمل پوشاندو انعقاد تفاهم نامه همکاری بین دو همدلی بیشتر برای خدمت رسانی به مردم استان را فراهم خواهد نمود

در این نشست مشترک زمینه های همکاریهای مشترک علمی، آموزشی، پژوهشی شامل :تاسیس شرکت های دانش بنیان مشترک با محوریت سلامت و احساس نیاز طرفین ، بهره گیری از توانایی های شرکت های دانش بنیان جهت اجرای فعالیت های مشترک یا اختصاصی، فراهم نمودن امکان ارایه خدمات علمی ، آزمایشگاهی و کارگاهی ، فراهم نمودن امکان استفاده کارکنان و دانشجویان هر دو دانشگاه از امکانات رفاهی و ورزشی و انجام تحقیقات مشترک چند مرکزی و... مطرح شد.

در ادامه دکتر کامران قدس رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان با اشاره به  توانمندی های علمی دانشگاه های علوم پزشکی استان، بیان کرد: همکاری برادرانه و مناسب دانشگاه‌های علوم پزشکی سمنان و شاهرود باعث شده است تا شاخص های این دو دانشگاه در کشور ارتقای یابد. 

دکتر قدس رئیس دانشگاه تصریح نمود: خدا را شاکرم به همت اعضای محترم هیات علمی، کارکنان و دانشجویان ارجمند این دو دانشگاه، شاخص های این دانشگاه ها در حوزه های مختلف ارتقای چشمگیری داشته است که برخی از این شاخص ها در مقایسه با شاخص های کشوری، در سطح بالاتری قرار دارد و برگزاری این گونه نشست های هم اندیشی و مشورتی برای برقراری تعامل بیشتر بسیار موثر است. 

وی بر بهره مندی هر دو دانشگاه از ظرفیت ها و امکانات آموزشی، فرهنگی، پژوهشی و زیرساختی یکدیگر تاکید و اظهار کرد: انعقاد تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه های علوم پزشکی استان همدلی بیشتر برای خدمت رسانی به مردم استان را فراهم خواهد نمود و امیدوارم بتوانیم دوشادوش یکدیگر برای خدمت به مردم گام برداریم. 

گفتنی است در این نشست روسا، معاونین و اعضای هیئت رئیسه هر دو دانشگاه در خصوص تعامل و همکاری درباره مسائل آموزشی و تحقیقاتی با هدف  ارتقای جایگاه آموزش و پژوهش بحث و تبادل نظر کردند و به بیان دیدگاه ها و نقطه نظرات و تبادل تجربیات خویش پرداختند.


در پایان این نشست تفاهم نامه همکاری فی مابین دانشگاه علوم پزشکی شاهرود و دانشگاه علوم پزشکی سمنان منعقد شد.


( ۱۵ )

نظر شما :