به گزارش روابط عمومی دانشگاه:

مراسم بزرگداشت روز جهانی مددکاری اجتماعی دردانشگاه علوم پزشکی شاهرود برگزار شد.

۲۷ اسفند ۱۳۹۶ | ۱۳:۵۳ کد : ۸۸۶ اخبار متحرک
تعداد بازدید:۵۲۸۸
به مناسبت روز جهانی مددکار مراسم بزرگداشتی در دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با حضور حوزه مشارکتهای اجتماعی ، اداره بهزیستی ،کمیته امداد ،سازمانهای زندانها ، سازمانهای مردم نهاد و خیریه ها در روز یکشنبه ۲۶ اسفندماه سال جاری در تالار سلامت دانشگاه برگزار شد.

دکتر رضا چمن رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود  در این مراسم  ضمن تبریک سال نو و قدردانی از زحمات مددکاران گفت:  مددکاران حلقه وصل مسئولین  ، نهادها و ارگانهای ذی ربط ، خیرین و  مدجویان می باشند.

دکتر چمن با اشاره  به انگیزه های درونی مددکاران جهت فعالیت در لین حرفه افزود: کسانی که به حوزه مددکاری وارد می شوند باید ویژگیهای خاص و دغدغه برخواسته از تمایلات قلبی و درونی برای فعالیت در این زمینه داشته باشند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با اشاره به رویکرد های مختلف در بیمه ها در دنیا و پرداخت هزینه های غیرمستقیم درمان بیان داشت : دیدگاه های مختلفی وجود داردکه یکی از آنها دیدن تفاوت در پرداخت حق بیمه است ؛ یعنی افراد برخوردارتر پرداختی بیشتری داشته باشند و افراد کم برخوردار پرداختی کمتری داشته باشند اما در پرداخت هزینه های درمان همه افراد یکسان دیده شوندکه در این حالت نیز برخی افراد توان پرداخت حداقل ها را نیز در امر درمان و دارو ندارندو در این حالت مددکاری ورود پیدا می کند.

 دکتر چمن بیان کرد: انتظار ما از خیرین ازجمله خیرین سلامت پیش از ساختمان و تجهیزات مساعدت و کمک در این حوزه و موضوعات مددکاری درمانی و کمک به خانواده های نیازمند ودارای فرد بیمار است.

دکتر باباخانی  قائم مقام رئیس  دانشگاه درامورمشارکتهای مردمی با اشاره به شعار روز جهانی مددکاری اجتماعی : «توسعه اجتماعی و پایداری زیست محیطی افزود : هدف مددکاری اجتماعی نوین افزایش کیفیت زندگی همه افراد جامعه است به طوری که خدمات مددکاری اجتماعی شامل خدمات رفاهی و خدمات توانبخشی برای همه گروههای سنی (کودکان ، نوجوانان، جوانان ، بزرگسالان و سالمندان) هم افراد توانا و هم افراد توان یاب (معلولان جسمی، ذهنی ، روانی و اجتماعی را در بر می گیرد در واقع اقدامات و حمایت های مالی تنها بخشی از فرایند ارائه خدمات مددکاری اجتماعی می باشد

دکتر مسعود جهانسیر معاون مدیر کل و رییس  اداره بهزیستی شاهرود در خصوص وظایف مددکاری در همه حوزه های مطالبی را ارائه نمود

گفتنی است : در این مراسم از 40 نفر از  مددکاری فعال حوزه های مختلف تقدیر شد .

کلید واژه ها: دانشگاه علوم پزشکی شاهرود مراسم بزرگداشت روز جهانی مددکاری اجتماعی


( ۴ )

نظر شما :