در نشست رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با دانشجویان مطرح شد؛

هیچ موضوعی نباید دانشجویان را از مسیر اصلی خود منحرف کند

۰۹ خرداد ۱۴۰۱ | ۱۲:۲۸ کد : ۸۹۲۷ اخبار تصویری اخبار متحرک
تعداد بازدید:۹۱۳
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شاهرود گفت: حرکت مجموعه مدیریتی دانشگاه در حوزه های گوناگون از جمله آموزشی و فرهنگی حتی با وجود شرایط اقتصادی کشور، رو به جلو و در حال ارتقاء و پیشرفت است
هیچ موضوعی نباید دانشجویان را از مسیر اصلی خود منحرف کند

نشست هم اندیشی و پرسش و پاسخ دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با مسئولان این دانشگاه بعد از ظهر شنبه هفتم خرداد در تالار پورسینا برگزار شد. در این نشست که به مدت سه ساعت به طول انجامید، مسئولان پای درد دل دانشجویان نشستند و قول دادند تا جای ممکن برای رفع مشکلات و دغدغه های آنان در حوزه های گوناگون از جمله آموزشی، رفاهی، فرهنگی، ورزشی و پژوهشی تلاش کنند. دکتر حسین شیبانی رئیس دانشگاه، دکتر سید شاهرخ آقایان معاون فرهنگی و دانشجویی، دکتر مهدی خاکساری مدیر امور آموزشی، دکتر آنه محمد یاپنگ غراوی مدیر اطلاع رسانی پزشکی و شبکه های پژوهشی، مهین صالحیان مدیر امور دانشجویی و همچنین روسای دانشکده ها حاضران در این نشست بودند.

گرچه پیش از این نشست هایی به اعضای شورای صنفی اختصاص داده شده بود تا به عنوان نمایندگان دانشجویان به بیان دغدغه های آنان بپردازند، این بار شورای صنفی میزبان بود و میکروفون در اختیار دانشجویان رشته های مختلف قرار گرفت تا به صورت مستقیم حرف خود را به گوش مسئولان برسانند.

دکتر حسین شیبانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با تأکید بر اهمیت برگزاری این جلسات، اظهار داشت: این کار ضمن ایجاد گفتمان بین مسئولان و دانشجویان باعث می شود سوءبرداشت های سهوی برطرف و اعتماد دو طرفه ایجاد شود.

وی با بیان اینکه مسئولان باید به هر شکلی که می توانند اوضاع و شرایط دانشگاه را به دانشجویان بشناسانند، تصریح کرد: امروزه اوضاع اقتصادی در همه جای دنیا با چالش هایی رو به رو است و این چالش ها نباید این موضوع را به ذهن مسئولان القا کند که از ابتکارات مدیریتی خود دست بردارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود افزود: دانشجو باید در مسائل گوناگون از جمله آموزشی و فرهنگی تا حدی کمال گرا باشد اما دغدغه اصلی زمانی باید به وجود بیاید که مسئولان از آنان فاصله بگیرند و یا به عهد خود وفا نکنند.

دکتر شیبانی با تأکید بر اینکه مسئولان دانشگاه دانشجویان را فرزندان خود می دانند، یادآور شد: مهمترین هدف دانشجویان درس خواندن است و هیچ موضوعی نباید شما را از مسیر و هدف اصلی خود دور کند.

دانشجویان علوم پزشکی الگوی جامعه در رعایت نکات بهداشتی

وی در بخش دیگر صحبت های خود به رعایت نکات بهداشتی نیز اشاره ای داشت و ابراز کرد: به لطف خدا و زحمات همکاران در کرونا به شرایط خوبی رسیدیم به گونه ای که به مدت سه هفته هیچ مورد بستری در بخش مراقبت های ویژه و فوتی ناشی از ابتلا به کرونا نداشتیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود اضافه کرد: با این حال با توجه به اینکه هنوز این همه گیری را پایان یافته تلقی نمی کنیم، انتظار می رود همچنان نکات بهداشتی و فاصله گذاری ها رعایت شود.

دکتر شیبانی افزود: باید تلاش کنیم درصد واکسیناسیون را در محدوده زیر پوشش دانشگاه افزایش دهیم و دانشجویان علوم پزشکی به عنوان الگوهای جامعه باید دیگران را به تزریق واکسن کرونا دعوت کنند.

گفتنی است در این نشست دانشجویان دانشکده پرستاری و مامایی با اهدای گل به دکتر حسین ابراهیمی رئیس این دانشکده، ارتقاء وی به مرتبه استادی را تبریک گفتند.


نظر شما :