به گزارش مدیریت روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

اولین عمل جراحی تعویض دریچه ائورت قلب در شاهرود

۱۶ خرداد ۱۴۰۱ | ۱۳:۵۹ کد : ۸۹۷۰ اخبار تصویری اخبار متحرک
تعداد بازدید:۱۱۲۹
رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود از انجام موفقیت آمیز عمل جراحی تعویض و ترمیم دریچه آئورت یک مرد ۵۵ ساله در بیمارستان امام حسین (ع) شاهرود خبر داد.
اولین عمل جراحی تعویض دریچه ائورت قلب در شاهرود

دکتر حسین شیبانی متخصص قلب و عروق دانشگاه علوم پزشکی شاهرود افزود :این بیمار 55 ساله با مراجعه به این مرکز  که مبتلا به نارسایی قلب و تنگى شدید دریچه قلب بود که به علت مراجعه دیرهنگام به پزشک، دچار افت شدید قدرت انقباضی قلب شده بود با نظر متخصصین قلب و عروق و جراح قلب این مرکز ، کاندید عمل جراحی شد.

متخصص قلب و عروق دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با اشاره به اینکه عمل جراحی قلب بیمار به علت افت قدرت انقباض قلب و تنگى شدید دریچه ائورت عمل بسیار پرخطر و حساس بود، تصریح کرد:تیم جراحی قلب این مرکز با سرپرستى دکتر ملکى که یکى از بهترین جراحان قلب حال حاضر ایران است  و متشکل از دکتر بیهوشی و پرفیوژنیست و پرسنل اتاق عمل قلب در یک عمل موفقیت آمیز توانستند در کوتاه ترین زمان ممکن، این بیمار را همزمان تحت عمل جراحی تعویض دریچه آئورت قرار دهند.

دکتر شیبانی با بیان اینکه این نوع عمل از اعمال پیچیده و سخت جراحی قلب می باشد، افزود: بیمار پس از عمل جراحی با علائم حیاتی پایدار و هوشیار از اتاق عمل خارج و جهت گذراندن دوران نقاهت و درمان به بخش آی سی یو قلب منتقل شد تا روند درمان خود را تا بهبودی کامل طی کند.

وی اظهارداشت : بخش جراحی قلب مرکز آموزشی درمان بیمارستان امام حسین (ع) شاهرود مجهز به امکانات و تجهیزات پزشکی و به روز دنیا بوده و با انجام انواع اعمال جراحی قلب،ظرف مدت دو ماه از زمان فعالیت، بیش از ۴۰ عمل جراحی قلب در آن انجام شده است.

گفتنی است بخش جراحی قلب بیمارستان امام حسین (ع) شاهرود آماده خدمت رسانی به بیماران شهرستان‌های اطراف شامل دامغان و گرگان و گنبد کاشان، آران و بیدگل، نطنز ، بادرود، اردستان و دلیجان و سایر استان های همجوار می شود.


( ۱۰ )

نظر شما :