به گزارش مدیریت روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

بهره برداری از دستگاه ویدئو آندوسکوپ پیشرفته در بیمارستان امام حسین (ع) شاهرود

۱۶ تیر ۱۴۰۱ | ۰۸:۵۵ کد : ۹۱۹۱ اخبار تصویری اخبار متحرک
تعداد بازدید:۹۳۴
دستگاه ویدئو آندوسکوپ و کولونوسکوپ جدید با قابلیتهای پیشرفته در مرکز آموزشی پژوهشی و درمانی امام حسین (ع) دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با مشارکت خیرین سلامت (شرکت طب پلاستیک) مورد بهره برداری قرارگرفت .
بهره برداری از دستگاه ویدئو آندوسکوپ پیشرفته در بیمارستان امام حسین (ع) شاهرود

دکتر هوفر رفیعی با اعلام این خبر گفت: این مهم با توجه به تعدد اعمال آندوسکوپی و کولونوسکوپی بیمارستان و در شرایطی که تهیه تجهیزات روز دنیا، بسیار سخت شده حائز اهمیت است .

رئیس بیمارستان امام حسین (ع) شاهرود افزود : حمایت های ارزشمند دکتر شیبانی رئیس محترم دانشگاه و پیگیری معاونتهای درمان و غذا و دارو و همچنین متخصصان بیمارستان آقایان دکتر بیکی و دکتر واحدی در تحقق این امر ، شایسته تقدیر است .

 معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شاهرود نیز گفت: ارزش ریالی این دستگاه حدود 60 میلیارد ریال بوده که با هزینه ای به مراتب پایین تر، از طریق هیأت امنای ارزی وزارتخانه تأمین شده است .

دکتر حمیدرضا بیکی افزود : دستگاه جدید ویدئو آندوسکوپ و کولونوسکوپ یکی از مجهزترین و بروزترین دستگاههایی است که امروزه در بیمارستان ها مورد استفاده قرار می گیرد .

وی با اشاره به وضوح بالای تصویربرداری این دستگاه و قابلیت تنظیم تیوب داخلی آن گفت : شاخصهای عملکردی دستگاه جدید، انجام غربالگری و تشخیص دقیق تر بیماریهای دستگاه گوارش فوقانی و تحتانی را ، بیش از پیش برای متخصصان تسهیل می نماید .

 به گزارش اداره اطلاعات سلامت مرکز آموزشی پژوهشی و درمانی امام حسین (ع) شاهرود ، تنها در سال گذشته یک­هزار و 613 مورد آندوسکوپی و کولونوسکوپی در این بیمارستان صورت گرفته که 65 در صد آن مربوط به بیماران سرپایی و 35 درصد نیز مربوط به بیماران بستری بوده است .


( ۴ )

نظر شما :