در طرح ضیافت اندیشه اساتید دانشگاه علوم پزشکی شاهرود عنوان شد:

اولویت های آموزشی، پژوهشی و فرهنگی سه رسالت مهم اعضای هیات علمی

۳۱ مرداد ۱۴۰۱ | ۱۳:۵۷ کد : ۹۴۴۸ اخبار تصویری اخبار متحرک
تعداد بازدید:۱۱۲۱
رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود گفت: اولویت های آموزشی، پژوهشی و فرهنگی سه رسالت مهم اعضای هیات علمی است که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.
اولویت های آموزشی، پژوهشی و فرهنگی سه رسالت مهم اعضای هیات علمی

دکتر حسین شیبانی، ضمن خیر مقدم به اساتید و میهمانان شرکت کننده در طرح ضیافت و تشکر از برگزار کنندگان آن، گفت: طرح ضیافت اندیشه فرصت خوبی است تا اساتید به همفکری در مورد مباحث فرهنگی و کلامی بپردازند و اساتید باید بصورت جدی در جایگاه و نقش علمی خود ورود پیدا کنند.

دکتر شیبانی با اشاره به اهداف اجرایی خواستار ارتقای سطح علمی و جایگاه استادان، دانش‌افزایی و بصیرت‌افزایی در استادان، ایجاد فضای علمی و گفت‌ وگو محور در بین استادان و بسترسازی برای شکوفاکردن استعدادهای موجود شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود تصریح نمود: اساتید و اعضای هیأت علمی دانشگاه ها هر روز وقت خود را صرف کارهای چون گذراندن با بیماران، اتاق های عمل، مطالعه، کارهای آموزشی، تحقیقاتی، پژوهش و ...می کنند که همه این ها به عنوان یک ارزش منحصر به فرد برای هر یک از آنان محسوب می شود.

وی افزود: در این راستا، اگر در مسیر انجام کارها به یک لذت درونی دست پیدا کردیم ، حکایت از آن خواهد داشت که وقت و عمر خود را بیهوده صرف نکرده ایم که این دو مقوله بدون شک ارزشمندترین دارایی انسان است.

دکتر شیبانی گفت: طرح ضیافت اندیشه، این فرصت را در اختیار اساتید و اعضای هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود قرار داده تا در یک فضای غیر اداری و معنوی یافته های خود را به اشتراک بگذارند و از یکدیگر با خبر شوند.

 حجت الاسلام و المسلمین باغشنی مسئول نهاد رهبری در دانشگاه پس از حدود دو سال وقفه در برگزاری طرح ضیافت اندیشه اساتید از برگزاری دوره دانش افزایی و توانمند سازی «ضیافت اندیشه» ویژه استادان دانشگاه علوم پزشکی شاهرود که از تاریخ 31 تا 2شهریورماه ۱۴۰۱ خبر داد.  

حجت الاسلام و المسلمین باغشنی گفت :برگزاری طرح ضیافت اندیشه استادان یکی از بزرگ ترین فرصت ها برای توسعه و تعمیق آگاهی ها و علائق اسلامی دانشگاهیان، تبیین ارزش های اسلامی و نیز رشد بینش سیاسی در محیط دانشگاه و در راستای دانش افزایی استادان و حرکت به سمت دانشگاه اسلامی است.

وی در ادامه افزود: از مزایای این طرح استفاده از اساتید مجرب و ایجاد توانمندی های علمی بیشتر در حوزه فرهنگی و دینی و همچنین اعطای گواهینامه پایان دوره و برخورداری از امتیاز فرهنگی بر اساس آئین نامه ارتقاء اعضای هیئت علمی دانشگاه ها و بهره مندی از فوق برنامه های فرهنگی متنوع می باشد.

گفتنی است این دوره با موضوع مبانی ومهارت های ارتباط(سبک زندگی اسلامی 2) توسط حجت الاسلام والمسلمین سید محمد میر هاشمی استاد حوزه و دانشگاه ویژه اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با حضور بیش از 50 نفر از اساتید به مدت سه روز درسالن مجازی دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود تدریس می گردد.

 


( ۱ )

نظر شما :