به گزارش مدیریت روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی شاهرود تاکید کرد؛ اهمیت خدمات بهورزان در پیشگیری از بیماری ها و پاسداری از سلامت مردم

۱۲ شهریور ۱۴۰۱ | ۱۰:۱۳ کد : ۹۵۶۴ اخبار تصویری اخبار متحرک
تعداد بازدید:۸۹۶
دکتر حسین شیبانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی شاهرود در پیامی، فرا رسیدن دوازدهم شهریور، روز بهورز را تبریک گفت و بر اهمیت خدمات بهورزان در پیشگیری از بیماری ها و پاسداری از سلامت مردم تاکید کرد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی شاهرود تاکید کرد؛ اهمیت خدمات بهورزان در پیشگیری از بیماری ها و پاسداری از سلامت مردم

در پیام دکتر شیبانی با اشاره به نقش موثر بهورزان در تامین بهداشت و سلامت جامعه آورده است، ۱۲شهریور فرخنده روز بهورز بهانه‌ای است تا قدردان زحمات شیر زنان و غیور مردانی باشیم  که با وقف عمر و توان خود؛ برای سلامت مردم نقش آفرینی می‌کنند و دلسوزانه سلامت دیگران را بر خود تکلیف می‌دانند.

خانه های بهداشت به عنوان محیطی ترین واحد بهداشتی مستقر در روستا، نماد توسعه نظام مراقبت های بهداشتی اولیه است و با حضور بهورزان اثرات ارزشمندی در ارتقاء و بهبود شاخص های سلامت دارند.  

بی شک بهورزان بهترین پیام آوران سلامت در کشور هستند و با تلاش مضاعف و شبانه روزی و با کمترین امکانات، نقش مهمی در پیشگیری از بیماری ها و پاسداری از سلامت مردم دارند.

اگر امروز شاهد ریشه کنی، حذف و کنترل بسیاری از بیماری های واگیر و غیرواگیر، کاهش مرگ و میر کودکان و مادران و افزایش امید به زندگی در کشور هستیم، باید قسمت قابل توجهی از آن را نتیجه تلاش و کوشش بهورزان بدانیم.

فعالان و تلاشگران گمنام عرصه سلامت، شاید بهترین توصیفی باشد که می ‌توانیم از بهورزان ارائه دهیم و این فعالان گمنام در کنار کادر درمانی، نزدیک به سه سال است در خط مقدم مقابله و پیشگیری از ویروس کرونا، رسالتی سنگین، خطیر و مهم برعهده دارند.

اینجانب ضمن گرامیداشت این روز و تبریک آن به همه بهورزان، برای این عزیزان از درگاه خداوند منان آرزوی سلامتی و توفیق روزافزون دارم.

دکتر حسین شیبانی رییس دانشگاه


( ۳ )

نظر شما :