به گزارش مدیریت روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

رییس علوم پزشکی شاهرود: نوبت‌های واکسن کرونا برای دانش‌آموزان تکمیل شود

۱۴ شهریور ۱۴۰۱ | ۱۱:۰۶ کد : ۹۵۸۰ اخبار متحرک
تعداد بازدید:۱۷۰
رییس دانشگاه علوم پزشکی شهرستان شاهرود گفت: تکمیل نوبت‌های واکسن کرونا برای دانش‌آموزان و دانشجویان با توجه به بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها تا ابتدای مهرماه انجام شود.
رییس علوم پزشکی شاهرود: نوبت‌های واکسن کرونا برای دانش‌آموزان تکمیل شود

دکتر حسین شیبانی روز یکشنبه افزود: برای دانش‌آموزان زیر ۱۸ سال تزریق ۲دُز واکسن و برای افراد بالای این سن از جمله دانشجویان همانند افراد بالغ تزریق دُز تکمیلی و یادآور ضروری است.

وی با بیان اینکه با بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها امکان بازگشت دوران خطرناک کرونایی وجود دارد، ادامه داد: روش‌های بهداشتی حفاظت فردی در برابر این بیماری که توصیه شده باید با دقت بیشتری عمل شود.

دکتر شیبانی ابراز داشت: در تجربه پر تکرار کرونایی این سال‌ها باید توجه داشت که روند کاهشی با عادی انگاری مردم و رعایت نکردن شرایط اعلامی دستور العمل‌های بهداشتی مقابله با کرونا روبه رو نشود تا دوباره به دوره اوج بیماری باز نگردیم.

 به گفته وی، آمار مراجعان و بستری‌های بیماری کووید- ۱۹ با روند کاهشی در ۱۰ روز گذشته به زیر ۲۰ نفر رسید.

وی با بیان اینکه مردم با روند کاهشی بیماری کمتر برای تزریق واکسن دُزهای یادآور و تکمیلی اقدام می‌کنند، تاکید کرد: با افزایش تبلیغ شدت شیوع این ویروس خطرناک در جامعه مردم تمایل بیشتری برای تزریق واکسن پیدا می‌کنند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهرستان شاهرود با اشاره به اینکه سرعت واکسیناسیون در شهرستان‌های شاهرود و میامی کُند شده است، اظهار داشت: تزریق دُز یادآور تا زمان ایمنی ۷۰ درصدی در جامعه انجام می‌شود.

هم اکنون شهرستان شاهرود در وضعیت نارنجی و شهرستان میامی در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

بیمارستان امام حسین (ع) شهرستان شاهرود به درمان مبتلایان ویروس کرونا اختصاص یافته است.


نظر شما :