به گزارش روابط عمومی دانشگاه:

موافقت اصولی با تاسیس مرکز تحقیقات اپیدمیولوژی بیماریهای چشم در دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

۰۶ شهریور ۱۳۹۸ | ۱۳:۱۹ کد : ۳۰۲۷ اخبار متحرک
تعداد بازدید:۳۱۸۲
به گزارش روابط عمومی دانشگاه :دکتر نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموش پزشکی با اخذ مجوز تاسیس مرکز تحقیقات اپیدمیولوژی بیماریهای چشم در دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شاهرود موافقت اصولی نمود.
موافقت اصولی با تاسیس مرکز تحقیقات اپیدمیولوژی بیماریهای چشم  در دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

دکتر چمن رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با اعلام این خبر، گفت: به استناد رای صادره در دویست و هفتاد و سومین جلسه مورخ ۹۸/۴/۱۶ شورای گسترش دانشگاه های علوم پزشکی با تاسیس مرکز تحقیقات اپیدمیولوژی بیماریهای چشم  در دانشگاه علوم پزشکی شاهرود موافقت اصولی بعمل آمد.

دکتر چمن افزود: این مراکز به منظور گسترش پژوهش و ارائه راه حل در امور بهداشتی درمانی و با هدف توسعه و بکارگیری دانش بشری در زمینه این علوم، انجام پژوهش های بنیادی اپیدمیولوژیک و بالینی در جهت اصلاح نظام ارائه خدمات بهداشتی درمانی کشور به منظور جوابگویی به نیازهای جامعه اسلامی، جمع آوری، تنظیم و طبقه بندی اسناد، مقالات و مدارک مربوطه و انشار آنها ایجاد می گردند. 

رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود اظهار داشت: تربیت نیروی انسانی محقق در زمینه این علوم، ترغیب، تشویق و بکارگیری این محققین، کوشش در جلب توجه و همکاری با مراکز تحقیقاتی و اجرایی مربوطه در داخل کشور و همکاری علمی با مراکز تحقیقاتی و آموزشی سایر کشورها و سازمانهای بین المللی با رعایت قوانین و مقررات دولت جمهوری اسلامی ایران از دیگر اهداف تأسیس این مراکز می باشد.

 وی در پایان عنوان کرد: منابع مالی این مراکز از درآمدهای حاصله از خدمات مراکز طبق ضوابط قانونی، کمک و هدایای اشخاص حقیقی و حقوقی و اعتبارات دولتی در صورت تخصیص تأمین می گردد.

 

کلید واژه ها: اخذ مجوز مرکز تحقیقات اپیدمیولوژی بیماریهای چشم تاسیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود


( ۱ )

نظر شما :