اطلاعیه ثبت نام چهاردهمین المپیاد علمی دانشجویی

۰۶ دی ۱۴۰۰ | ۱۳:۳۷ کد : ۷۶۸۲ اطلاعیه ها
تعداد بازدید:۴۸۰
کلیه دانشجویان مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای حرفه¬ای دانشگاه¬ها/ دانشکده¬های علوم پزشکی سراسر کشور شاغل به تحصیل و یا دانش ‏آموختگانی که تا تاریخ برگزاری اولین آزمون از مجموعه آزمون‏های کشوری المپیاد ( آزمون غربالگری ) در هر دوره کمتر از شش ماه از فارغ‏ التحصیلی آنها گذشته باشد، می‏توانند بدون در نظر گرفتن معدل کل و سال تحصیل در المپیاد شرکت کنند.

- در حیطه " مطالعات میان رشته‌ای علوم انسانی و سلامت " و حیطه " کارآفرینی در بستر دانشگاه های هزاره سوم" علاوه بر دانشجویان فوق، دانشجویان PhD  و دستیاران (پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی) هم می توانند شرکت کنند.

-  مسؤولیت انتخاب و معرفی دانشجویان شرکت کننده در هر حیطه بر عهده دانشگاه/دانشکده علوم پزشکی معرفی کننده می­باشد و در صورت مغایرت با مقررات المپیاد، کمیته فنی موضوع را بررسی و تصمیم گیری می­نماید و حکم این کمیته حتی پس از کسب مدال و رتبه نیز قابل اجرا می­باشد.

- دانشجویی که مدال طلا را در مرحله انفرادی در هر حیطه کسب نماید، نمی­تواند مجدداً در همان حیطه شرکت نماید.

-  شرکت در یک حیطه و کسب مدال طلا در آن منعی برای شرکت در سایر حیطه­ ها در دوره ­های بعدی المپیاد نمی باشد.

- توضیحاتی در خصوص منابع آزمون های مرحله اول انفرادی (غربالگری) چهاردهمین المپیاد علمی حیطه های استدلال بالینی و تفکر علمی در علوم پایه:

- موضوع المپیاد‌‌ در حیطه استدلال بالینی، چهار فیلد ماژور پزشکی عمومی (داخلی، اطفال، جراحی، زنان) است، بنابراین رفرانس های معمول دوره پزشکی عمومی قابل استفاده می‌باشد ولی این به معنای آن نیست که سئوالات دقیقاً از متن کتب رفرانس طرح می شود.

- دانشجویان عزیز در صورتی که می خواهند با مفاهیم استدلال بالینی و آزمونهای آن آشنا شوند می توانند به کتلاب استدلال بالینی نوشته دکتر علیرضا منجمی مراجعه نمایند.

- در حیطه تفکر علمی در علوم پایه طبق روال سال‌های قبل منبع خاصی معرفی نمی‌شود.

لینک ثبت نام چهاردهمین المپیاد علمی دانشجویی

shmu.ac.ir/edc/fa/form/182

منابع پیشنهادی  برای مطالعه حیطه کارآفرینی در بستر دانشگاه های هزاره سوم


( ۹ )

نظر شما :