مجله علمی پژوهشی « دانش و تندرستی در علوم پایه پزشکی» در پایگاه اطلاعاتی اسکوپوس نمایه شد.

۰۶ فروردین ۱۴۰۰ | ۱۳:۵۲ کد : ۵۹۹۵ اخبار
تعداد بازدید:۳۱
دکتر آنه محمد غراوی سردبیر این مجله از نمایه شدن "مجله دانش و تندرستی در علوم پایه پزشکی" در پایگاه اطلاعاتی اسکوپوس با همت و تلاش کارکنان دانشگاه خبر داد.
مجله علمی پژوهشی « دانش و تندرستی در علوم پایه پزشکی» در پایگاه اطلاعاتی اسکوپوس نمایه شد.

دکتر غراوی اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی شاهرود به منظور بالا بردن سطح آگاهی و نیز آموزش و انتقال مفاهیم علمی و پژوهشی انجام شده به سایر همکاران از سال ۱۳۸۵، نسبت به انتشار مقالات در قالب های پژوهشی، مروری ، مقاله کوتاه، نامه به سردبیر و نقد (کتاب یا مقاله) در فصلنامه و به زبان فارسی و خلاصه انگلیسی اقدام نموده است و مجله مذکور دارای رتبه علمی - پژوهشی از کمیسیون نشریات علوم پزشکی کشور می‌باشد.

 سردبیر این مجله گفت: این مجله مقالات دریافتی را در شاخه های کالبدشناسی، بافت‌شناسی، آناتومی ماکرو، جنین‌شناسی، بیوشیمی، تغذیه، میکروب‌شناسی، باکتری‌شناسی، ویروس‌شناسی، ایمنی‌شناسی، انگل‌شناسی، فیزیولوژی، فیزیک پزشکی، پرتوشناسی تشخیصی، پزشکی هسته ای، رادیوبیولوژی، محافظت از پرتو، ژنتیک پزشکی و آسیب‌شناسی، مدیریت خدمات بهداشتی‌ و درمانی (سیاستگذاری سلامت، سلامت در بلایا و فوریت ها، ارزیابی فن آوری سلامت)، مدیریت اطلاعات بهداشتی و درمانی (انفورماتیک پزشکی، فن آوری اطلاعات سلامت، مدارک پزشکی)، اقتصاد سلامت و کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی مورد بررسی قرار می دهد.

وی افزود: مقالات قابل پذیرش به ترتیب اولویت شامل: مقالات اصیل پژوهشی مربوط به مطالعات کوهورت، مداخله‌ای، کارآزمایی بالینی، تجربی، مقالات تحلیلی، اپیدمیولوژیک و مقالات توصیفی می‌باشد.

در پایان ایشان، این موفقیت را مرهون زحمات دست‌اندرکاران و کارشناسان مجله در چندین سال گذشته دانست و به همه آنها تبریک گفت.

لازم به ذکر است: اسکوپوس یکی از نمایه‌های استنادی معتبر است که اطلاعات محصولات حدود پنج هزار ناشر علمی را از سراسر جهان در خود جای داده‌ و اطلاعات ۱۶ هزار و پانصد مجله علمی پژوهشی را در خود نمایه کرده ‌است.

کلید واژه ها: مجله دانش و تندرستی اسکوپوس نمایه اسکوپوس


نظر شما :