کسب رتبه اول در ارزشیابی فعالیت های فناوری دانشگاه های علوم پزشکی کشور در سال ۱۳۹۸ در منطقه یک آمایش

۰۴ تیر ۱۳۹۹ | ۱۱:۱۶ کد : ۴۵۶۹ اخبار
تعداد بازدید:۳۲۲
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شاهرود از کسب رتبه اول در ارزشیابی فعالیت های فناوری دانشگاه های علوم پزشکی کشور در سال ۱۳۹۸ در منطقه یک آمایش خبر داد.
کسب رتبه اول در ارزشیابی فعالیت های فناوری دانشگاه های علوم پزشکی کشور در سال ۱۳۹۸ در منطقه یک آمایش

به گزارش مدیریت روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، دکترامامیان اظهارداشت: امسال ارزشیابی عملکرد حوزه فناوری و رتبه بندی دانشگاه های علوم پزشکی کشور بر اساس اطلاعات و شاخص های موجود در سامانه ارزشیابی وزارت بهداشت در طول سال ۱۳۹۸ توسط دفتر توسعه فناوری معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به صورت آنلاین انجام شد.
وی افزود: گزارش نهایی ارزشیابی فعالیت های فناوری دانشگاه های علوم پزشکی در چارچوب شاخص های ارزیابی به تفکیک تیپ بندی و آمایشی اعلام گردیده است.

دکتر امامیان معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شاهرود افزود: این موفقیت نتیجه مدیریت خوب آقای دکتر ناظمی (رییس مرکز رشد فناوری سلامت) و همکاران ایشان در ۱۷ شرکت فناور در این مرکز رشد است. با توجه به سال جهش تولید حمایت از این شرکتها در سالجاری نیز تقویت خواهد شد و قطعا دستاوردهای بزرگ دیگر در این حوزه ارائه خواهد شد.

   وی از برگزاری استارت آپهای جدید در سالجاری خبر داد و تاکید کرد که تا به حال ۴۶ اختراع توسط پژوهشگران دانشگاه ثبت شده است که ۱۲ مورد آن مربوط به سال ۱۳۹۸بوده است. وی از همه علاقه مندان به فناوری سلامت درخواست کرد ایده های خود را در قالب شرکتهای فناور پیگیری نمایند.

در همین راستا دکتر سعید ناظمی مدیر مرکزرشدفناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی شاهرود  ضمن اشاره به شاخص های ارزیابی تصریح کرد: تعداد واحدهای فناور و دانش بنیان مستقر درمرکز رشد،تعداد قراردادهای فروش ،برگزاری دوره های آموزشی ،تعداد اختراعات ثبت شده، حاکمیت ورهبری، محصولات تولیدی ،اعتبارات جذب شده  وارائه خدمات فناوری به واحدهای مستقر در مرکز رشد  از شاخص های ارزیابی  بود.

مدیر مرکزرشد فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی شاهرود گفت: حمایت های جناب آقای دکتر امامیان معاونت تحقیقات و فناوری و ریاست محترم دانشگاه جناب آقای دکتر چمن و همچنین اجرای موفق پروژهای فناوری و همکاری با واحدهای اجرایی و صنعتی بمنظور ارتباط  دانشگاه با صنعت،  از مهمترین دلایل کسب رتبه برتر توسط این مرکز بوده است.

 

کلید واژه ها: ارزشیابی فعالیت های فناوری کسب رتبه اول منطقه یک آمایش


( ۱ )

نظر شما :