بهره‌برداری از دو خوابگاه جدید دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در آینده نزدیک/ اختصاص ۲۰ میلیارد ریال انواع تسهیلات دانشجویی

۲۴ تیر ۱۳۹۹ | ۱۲:۰۶ کد : ۴۶۷۲ اسلاید شو اخبار و اطلاعیه ها
تعداد بازدید:۳۲۴
در نشست معاون تسهیلات و مدیر بودجه صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت با رییس و مسؤولان دانشگاه علوم پزشکی شاهرود از بهره‌برداری دو خوابگاه دانشجویی دختران و پسران این دانشگاه در آینده نزدیک خبر داده شد.
بهره‌برداری از دو خوابگاه جدید دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در آینده نزدیک/ اختصاص ۲۰ میلیارد ریال انواع تسهیلات دانشجویی

دکتر بهزاد تدین معاون تسهیلات صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت و دکتر حمید رئیسی مدیر بودجه صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت روز یکشنبه از خوابگاه‌های دانشجویی در دست ساخت این دانشگاه بازدید کردند.

در نشستی که به میزبانی معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود برگزار شد علاوه بر دکتر رضا چمن رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، دکتر سید شاهرخ آقایان معاون فرهنگی و دانشجویی، دکتر حمید کلالیان مقدم معاون توسعه و مدیریت منابع، حسن باقری مدیر بودجه ،  مهین صالحیان مدیر دانشجویی و سید جلال حسینی معاون مدیر امور مالی  نیز حضور داشتند.

مدیر بودجه صندوق رفاه وزارت بهداشت در این دیدار زیرساخت‌های رفاهی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود را نشانگر تلاش و برنامه ریزی مسؤولان پیشین و کنونی این دانشگاه دانست و تصریح کرد: چنین ظرفیتی در حوزه فرهنگی و دانشجویی در ایجاد رضایتمندی و آرامش در بین دانشجویان بسیار تأثیرگذار است.

حمید رئیسی با تأکید بر عزم صندوق رفاه برای کمک به دانشگاه در تکمیل و تجهیز خوابگاه‌های نیمه تمام این مرکز علمی یادآور شد: خوابگاه پسران با بیش از ۹۰ درصد پیشرفت همراه بوده است و پس از تکمیل و تجهیز خوابگاه دختران، تنها با خرید تجهیزات مورد نیاز می‌توان به زودی شاهد افتتاح و به بهره برداری این دو خوابگاه بود.

وی افزود: کیفیت مصالح به کار رفته در ساخت این طرح‌ها، تلاش، نظارت و سلیقه خوب مسؤولان دانشگاه را نشان می‌دهد که خود می‌تواند رضایت دانشجویان را به همراه داشته باشد.

معاون تسهیلات صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت نیز در این نشست با ابراز رضایت از امکانات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود به ویژه در حوزه خوابگاه‌ها به نسبت دیگر دانشگاه‌ها، یادآور شد: به تازگی ردیف اعتباری برای تعمیر و تجهیز خوابگاه‌های دانشجویی به صندوق رفاه تعلق گرفته است که ضمن بازدید از طرح‌های در حال ساخت دانشگاه‌ها، این اعتبارات برای تکمیل به دانشگاه‌های مربوطه تخصیص می‌یابد.

تدین یادآور شد: صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت در سال گذشته به دو هزار و ۳۷۶ متقاضی در دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در مجموع حدود ۲۰ میلیارد ریال انواع تسهیلات دانشجویی پرداخت کرده است.

وی همچنین با اشاره به تلاش‌های این صندوق برای ارائه تسهیلات بیشتر به دانشجویان دستیاری و دکتری تخصصی ابراز کرد: تاکنون وام ضروری و ودیعه مسکن به دانشجویان این مقاطع تعلق می‌گرفت اما با پیگیری‌های انجام شده از ماه‌های آینده می‌توان ۱۵۰ میلیون ریال وام قرض الحسنه به ۱۰ هزار دانشجوی متقاضی دوره دستیاری و دکترای تخصصی پرداخت کرد.

معاون تسهیلات صندوق رفاه وزارت بهداشت اضافه کرد: علاوه بر این بر اساس تفاهم نامه ای میان این صندوق و سازمان بیمه سلامت، مشکل بیمه درمانی دانشجویان دستیاری نیز برطرف می‌شود.

در ادامه رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با اشاره به در دست ساخت بودن دو خوابگاه جدید در این دانشگاه اظهار کرد: این خوابگاه‌ها با پیشرفت فیزیکی بیش از ۹۰ درصد در صورت تکمیل و تجهیز برای سال تحصیلی آینده به بهره برداری می‌رسد.

دکتر رضا چمن تجهیزات رفاهی دانشجویی این دانشگاه را خوب ارزیابی کرد و افزود: با انجام برنامه ریزی برای آینده و افزودن کمی و کیفی امکانات می‌توان وضعیت کنونی را نیز بهبود بخشید.

وی یادآور شد: برای تکمیل و تجهیز خوابگاه‌های نوساز در صورت تأمین اعتبار مورد نیاز از سوی صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت، دانشگاه نیز می‌تواند یک سوم هزینه باقی مانده را تأمین کند تا این دو خوابگاه برای ماه‌های آتی به بهره‌برداری برسد.

همچنین معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با بیان اینکه این دانشگاه دارای دو مجموعه خوابگاهی دختران و یک خوابگاه برای اسکان دانشجویان پسر است، ابراز کرد: در این خوابگاه‍‌ها اکنون حدود یک هزار دانشجو اسکان یافته‌اند.

دکتر سید شاهرخ آقایان با اشاره به افزایش ظرفیت اسکان دانشگاه در صورت بهره برداری از طرح‌های جدید، تصریح کرد: خوابگاه جدید دختران در سه طبقه و سه هزار و ۵۰۰ متر مربع و خوابگاه جدید پسران با سه هزار و ۳۶۸ متر مربع زیربنا در اختیار دانشجویان قرار دارد، هر یک از این ساختمان‌ها گنجایش پذیرش ۲۵۰ دانشجو را خواهد داشت.

گفتنی است پیش از این نشست معاون تسهیلات و مدیر بودجه صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت به همراه مسؤولان دانشگاه علوم پزشکی شاهرود از خوابگاه‌های دانشجویی "سامان"، "شقایق" و "نرگس" و خوابگاه‌های در دست ساخت این دانشگاه بازدید کردند. بازدید از مجموعه ورزشی، زمین چمن و سلف سرویس نیز از دیگر برنامه‌های سفر یک روزه مسؤولان صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت به دانشگاه علوم پزشکی شاهرود بود.


نظر شما :